Jdi na obsah Jdi na menu
 

Chytré drogy [angl. smart drugs či nootropic] jsou potravinové doplňky zlepšující schopnosti lidského mozku [rychlost a kvalitu myšlení i kapacitu paměti]. Slovo nootropic má svůj původ ve starořečtině – noos [vnímání] a tropein [ohnutí]. Nejčastěji pracují chytré drogy na principu lepšího zásobování mozku kyslíkem. Slouží k výživě nervových buněk, podporují regeneraci a optimalizují výkonnost neuronů. Případně také doplňují a stimulují hladinu neurotransmiterů [přenašečů nervových impulzů].

 

Většinou se mezi smart drugs řadí nějaké rostlinné komponenty nebo jejich výtažky. Nenechte se mýlit – název drogy neznamená něco nelegálního či škodlivého, protože většina chytrých drog je volně sehnatelná v obchodech – nootropika se totiž na rozdíl od jiných drog vyznačují dobrým efektem bez vedlejších účinků a tím se odlišují od návykových látek.

 

Chytré drogy by měly používat jen fyzicky i psychicky zdravé osoby, které se dočasně snaží rychle a účinně vzpružit. U nootropik byly také zjištěny pozitivní účinky na různá onemocnění nebo alespoň k jejich prevenci. Je dokonce prokázáno zpomalení procesu stárnutí.

 

Když si to shrneme – nootropika zlepší práci mozku, příznivě ovlivňují psychickou vyrovnanost, odstraňují únavu, depresi a zvyšují sexuální výkonnost. Neměla by se však brát dlouhodobě a především ne ve větších dávkách než je doporučováno – mnozí však na toto doporučení nedbají [účinky se sice dostaví mnohem vyšší, ale při dlouhodobém užívání vysokých dávek se to může nevhodně projevit na vašem zdraví]. Toto doporučení se netýká všech smart drugs, protože ty s vyloženě přírodním původem nemají dlouhodobě špatné působení a dokonce se jejich užívání po delší dobu doporučuje.

 

V tomto článku uvedu příklady těch nejznámějších chytrých drog. Pokud hledáte co nejlepší výsledek, měli byste různě prozkoušet, co na vás působí. Jeden prostředek může na jednoho jedince mít „turbo“ účinek, druhý si toho ani nevšimne.

 

Piracetam - PIRACETAM AL 1200 60X1200MG Potahované tablety
Piracetam je prakticky první látkou, u které byly popsány účinky později označované jako nootropní. Zlepšuje zásobení mozku kyslíkem, zvyšuje průtok krve mozek. Pomáhá pacientům s Alzheimerovou nemocí, případně při detoxikaci. Jeho vedlejší účinky jsou téměř zanedbatelné, ale je třeba dost pít. Při užívání množství v rámci předepsaných mezí, byste měli pocítit účinek po dvou až třech týdnech. Piracetam je výhodný jak cenově, tak svými účinky.

 

Speed8 - SPEED8 Practic Cherry amp.10
Speed8 byl připraven v Česku odborníkem na výživu RNDr. Petrem Fořtem, CSc. Prodává se v 20 ml skleněné ampulce [lze s něčím míchat nebo vypít jen tak]. Jedna ampule stojí 45 Kč, má se užívat denně. Kromě podpory mozkové činnosti je vhodný též pro sportovní výkony a dokonce i na hubnutí. Mezi jeho sekundární účinky patří dobrý vliv na psychickou regeneraci a podpora sexuální zdatnosti. Hlavními působícími látkami zde jsou neurotransmitery DMAE a GABA a nutrienty DLPA a ALC.

 

UP! Energy - Up! energy 25ml 10 ks
Jedná se o stimulant podobný Speed8, ale obohacený o mnohé další důležité látky. Významným pozitivem je založení přípravku na extraktech z přírodních látek. Tuto 25 mililitrovou lahvičku si můžete za 45 Kč koupit v lékárně. Zlepšuje nejen schopnost myšlení, rozhodování a paměť, ale také pozitivně stimuluje fyzický výkon, koncentraci a omezuje stres. Účinnými látkami jsou zde Guarana, Ginko biloba, Panax ginseng, Muira puama, L-Karnitin, DLPA, vitamíny C, B3, B5, B12, Taurin a mnoho dalších. Mnoho z těchto látek je doporučováno užívat i samostatně, ale právě to tvoří z Up! Energy velice účinný komplex.

 

Brahmi
Mnoho velmi účinných medikamentů pochází z východní medicíny. Brahmi je jedním z nich – působí proti poruchám intelektu, paměti i všech ostatních mozkových funkcí. Jeho působení je ověřeno tisíci lety používání v ajurvédské medicíně. Má pozitivní vliv na všechny druhy paměti, schopnost učení, reflexy a ovlivňuje tvůrčí myšlení. Zároveň by měl chránit před některými negativními účinky většiny léků a drog. Jedná se o jeden z prostředků, u kterého by zvýšené dávky neměly způsobit větší problémy.

 

Lecithin - LECITHIN Galmed 1200mg tab.100
Lecithin se v posledních letech stal velice populárním a je dobře dostupný samostatně i jako součást jiných léků. Nejenže podporuje tvorbu neurotransmiteru acetylcholinu [velice důležitý pro celé tělo, především pak pro paměť a jiné mozkové funkce], ale snižuje cholesterol v krvi a pomáhá neukládat v těle tolik tukových zásob. Užíváním větších dávek než je doporučeno může dojít ke snížení apetitu, problémům s trávením a nepříjemně zapáchajícímu potu.

 

Vitamín B6 [Vitamíny B obecně] - VitaHarmony Komplex B vitaminů tbl. 60
Všechny vitamíny B jsou důležité pro fungování lidského těla, ale zvláště pak B6 se podílí na výrobě neurotransmiterů, enzymů. Hormonů a dokonce i červených krvinek. Důležitý je především při tvorbě serotoninu. Lidského tělo nedokáže vitamín B6 účinně skladovat, a proto by měl být neustále doplňován. V přírodě ho obsahuje mrkev, avokádo banány, různá zrna, hnědá rýže či kuře a ryby.

 

Guarana - Guarana BIO kapsle csp.90
Výtažky z této jihoamerické rostliny masivně nahrazují tradiční kávu – zvlášť např. u řidičů z povolání. Guarana má vysoký obsah přírodního kofeinu – odstraňuje únavu a zlepšuje mentální funkce. Na rozdíl od kávy v ní také nejsou obsaženy karcinogenní látky, které vznikají pražením, což ji činí velmi vhodnou náhražkou kávy. Zarytým „kafařům“ sice bude chybět tradiční chuť kávy, ale obsahem kofeinu i po zdravotní stránce guarana kávu převyšuje [můžete ji sehnat jako součást různých nápojů, ale i jako tablety].

 

Ginko Biloba - VITAX Ginko biloba 40mg 30tablet
Strom jinan dvoulaločný se na zemském povrchu vyskytuje ve své současné formě déle než 300 milionů let. Jediný strom se dožívá až 2 000 let. V Číně objevili moc tohoto stromu již před pěti tisíci lety [extrakt z listů a plodů tehdy používali proti astmatu a bronchitidě]. Ginko biloba úspěšně snižuje krevní tlak, obsahuje antioxidanty, podporuje centrální nervový systém, odstraňuje deprese a přivádí více kyslíku do mozku [zlepšuje schopnost učení a samotnou paměť].

 

Panax Ginseng
Tento přípravek obsahuje velké spektrum aktivních látek extrahovaných z korejského ženšenu. Pomůže vám potlačit stres, zlepšit sportovní výkony, snížit únavu, podporuje sexuální potenci a bude vám to lépe myslet.

 

L-karnitin - L-karnitin cps. 60
Často se používá při hubnutí – pomáhá spalování tuků a tím tělo získává více energie, kterou použije mimo jiné i pro mozkovou činnost. Kromě těchto přípravků tradičně zařazovaných mezi smart drugs můžeme nalézt i další potraviny či potravinové doplňky, které znáte snad z každodenního užívání, ale při konzumaci Vás mohou dovést k podobným výsledkům.

 

Čaj
Čaj je levným, populárním a úžasně léčícím nápojem. Nemá prakticky žádné vedlejší účinky, ale funguje proti mnoha nemocem. Například již delší dobu se ví, že čaj pomáhá ničit rakovinotvorné buňky, zvyšuje odolnost srdce, chrání trávicí soustavu před různými nádory a zbavuje tělo jedů.

Kromě preventivní ochrany také znatelně zmírňuje problémy spojené s rakovinou prostaty, leukémií a dokonce prý i potlačuje virus HIV. Tento tradiční nápoj vás tedy může chránit před mnoha nemocemi, významně zlepšuje paměť a nabudí vás [obsahuje krátkodobě působící kofein i dlouhodobější a zdravější theobromin].

Pokud ale rádi pijete zvlášť černý čaj, pak vás zklamu – zatímco účinky černého čaje přetrvávají jen jeden den, tak zelený čaj účinkuje až týden po požití. Měl by vám stačit jeden šálek denně, ale klidně můžete i více [pozor ale na příliš velké množství – nemuseli byste potom s vysokým krevním tlakem a bušením srdce ani usnout]. Jedna z buddhistických sekt dokonce považuje zelený čaj za jednu z cest k osvícení.

 

Káva
Zřejmě nejrozšířenější stimulační prostředek je kofein. Stalo se to tak díky rostlině coffea arabica nebo-li kávovníku. Káva pozitivně stimuluje centrální nervovou soustavu, ale při větším užívání se stává klasickou drogou [ne sice s fatálními účinky, ale jednoduše návykovou drogou]. Kofein z kávy se velmi rychle vstřebává do těla – jestliže má káva tu správnou teplotu [teplotu těla], tak ze žaludku okamžitě pokračuje do tenkého střeva, kde se vstřebává, a přes játra putuje do krevního řečiště.

Kofein má ale také nepříjemné vedlejší účinky – kromě toho, že zrychlí váš tep i dechovou frekvenci, urychlí i práci ledvin, takže při pití kávy bude toaletu navštěvovat mnohem častěji. Důležité je dát si pozor také na předávkování – není neobvyklé, že studenti za účelem udržení se bdělí kvůli učení se předávkují, a pak celou noc nemohou spát ani se na nic soustředit.

 

Čokoláda a kakao
Čokoláda – všemi oblíbená pochoutka z nakvašených, pražených a nakonec mletých zrnek kakaovníku. Spolu s kakaem dokáže sice díky obsahu theobrominu organismus dočasně nabudit, ale zdraví a štíhlé linii nepřidá. Občas si nějaký ten kousek dopřát můžete, ale neměli byste to přehánět [v poslední době je totiž diagnostikována i závislost na čokoládě – díky její skvělé chuti jí někteří jedinci nemohou odolat]. Při koupi čokolády i kakaa byste si měli dát pozor na kvalitu, protože nejvíc theobrominu se nachází v hořké kvalitní čokoládě a pravém kakau [ty novodobé náhražky kakaa obsahují především spoustu nezdravého cukru].

 

Lékořice
Lékořice má mnohé léčivé účinky – první záznamy o jejím používání proti kašli a bronchitidě máme již z raného středověku. Pokud vás trápí artritida, žaludeční vředy či cirhóza jater, nelze než doporučit. Podle posledních výzkumů ale dokonce obsažený carbenoxolon zmírňuje zhoršování paměti podmíněné stárnutím. Po desetidenním používání extraktu z lékořice je prý znát výrazné zlepšení. Takže o důvod víc dát si pendrek…

 

Energetické nápoje
Na našem trhu jsou téměř desítky energetických nápojů, které vám slibují, že vás nastartují na životní výkony a dají vám křídla. Stojí to těžký prachy, ale pravda je taková, že mají obdobný účinek jako silnější kafe. Navíc díky mnoha přísadám, ochucovadlům a barvivům mohou možná lahodit oku i chuťovým pohárkům, ale rozhodně ne tělu. Můžete se setkat s výrobky jako je Semtex, Red Bull, Erektus apod. Na většinu populace nejlépe působí Semtex, ale naneštěstí je tak silný, že když ho denně vypijete více než dvě plechovky denně, tak vaše sliznice už rozhodně nebude to, co bývala…

 

Co je ale potřeba si ke všem povzbuzovadlům a chytrým drogám na závěr říci – tyto potravinové doplňky vám nedodávají energii, ale naopak ji z těla velice úspěšně pumpují. Je třeba je brát rozumně – pokud se budete tři dny před zkouškou učit s pomocí smart drugs naprosto beze spánku, pak čtvrtý den padnete únavou a vaše tělo už nic nepřesvědčí, aby ještě absolvovalo samotnou zkoušku. Chytré drogy jsou stejně jako oheň dobří sluhové, ale špatní pánové. Pokud je budete užívat příliš dlouho a bez přestávek, tak postupně na vás ztratí onen účinek a navíc na vaše tělo mohou mít neblahý vliv.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

I do not know English

(vipervox, 9. 6. 2022 4:09)

я гадюка. я жив в україні в маріополі зараз живу в польщі. де знайти роботу??? гадюка

casino days no deposit bonus

(Mixtek, 1. 4. 2022 2:13)

https://www.icefishohio.com/index.php?action=profile;area=summary;u=52774

888casino no deposit bonus

jarda shakur

(kálo, 27. 1. 2022 13:28)

wsite take mony

How To Get Free Clothes On IMVU Mobile

(bellewrind, 18. 6. 2021 4:33)

https://datawrapper.dwcdn.net/y6C8k/1/

===========
wow. i found it finally. thanks!

IMVU Hack Download No Survey 2022
Free IMVU Credits.Com
How To Gift Credits On IMVU 2022

Phenibut

(MůžeVznikatZávislost, 8. 3. 2021 11:30)

Doporučuji PHENIBUT, u nás legální nootropikum - já to kupoval na nootropika.net, má anxiolytický účinek, stimulační, ve větším dávkováním sedativní, dost podobné XANAXU, v rusku je od 60. let předepisován, na deprese,socialni fóbii atd. Je to derivát přírodního neurotransmiteru GABA překonávající krevně-mozkovou bariéru. Fenibut je širokospektrální, uklidňující a společenské nootropikum, které podporuje sebevědomí a usnadňuje extrovertní vystupování, zatímco snižuje příznaky úzkosti a stresu. Nakolik Fenibut účinně zklidňuje bez utlumení, používá se většinou jako krátkodobá podpora při problémech se spánkem, zespolečenšťující pomůcka a zlepšovač nálady.

How To Get Free Tiktok Fans 2021

(Mixtek, 18. 12. 2020 1:13)

https://creazy-videos-05.webself.net/

Do you want be famous on tiktok? Click link above and enjoy fans and followers free! 2021 UPDATED!

tik tok hack 2021,tiktok likes 2021 free,tiktok fans 2021 free,tiktok free followers 2021,tiktok free usa hack 2021,tiktok free likes usa 2021,tiktok free followers 2021 usa,hearts free tiktok
KW:
Free Tiktok Followers Live 2021
How To Get Free Tiktok Followers Without Human Verification 2021
Fans On Tiktok 2021
Tik Tok Hack Followers 2019 2021

Source of article:

2. https://www.purchase.edu/live/events/21400-tik-tok-video-competition

Where Can U Get ROBLOX Gift Cards In Stors 2021

(Mixtek, 16. 12. 2020 19:44)

https://booksfactorypdf.weebly.com/donate.html

KW:
ROBLOX Gift Cards Codes Free 2021
Does Safeway Sell ROBLOX Gift Cards 2021
ROBLOX Hack No Human Verification 2020 DECEMBER UPDATED
Unredeemed ROBLOX Gift Cards 2021

What have you been up to? Talking about covid

(ramboImame, 6. 11. 2020 10:24)

What have you been up to? I am fascinated about covid19. Can you talk about it? If the same thread is opened please redirect my post :). Thanks :).

PS: I don't know any people with covid and you? rambo :D

Can you help me translate

(rardtolve, 8. 12. 2019 21:20)

i am from Italy hello. Can you help me translate? /rardor

BEST software for captcha breaking!

(Mashateelo, 12. 12. 2017 20:47)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.