Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dextrometorfan se běžně používá jako prostředek proti kašli. V daleko vyšších dávkách však působí jako dissociativum s účinky podobnými ketaminu.

 

Dextrometorfan se běžně používá k léčbě suchého a dráždivého kašle. V čistém stavu vypadá jako bílí prášek či krystalky. V lékárně se ale nejčastěji prodává ve formě sirupu či tablet. Ve vyšších dávkách působí DXM jako halucinogen – dissociativum. Jeho účinky se podobají látkám jako je ketamin či PCP.

 

Účinky dextrometorfanu se velice liší u různých dávek.

Pro slabé stavy, kdy člověk vnímá svět pouze trošku jinak, stačí okolo 200mg.

Dávky okolo 400-600mg se pak užívají nejčastěji a dochází při nich ke středně silné disociaci, kdy člověk částečně vnímá tento svět a částečně je někde „jinde“.

Při vyšších dávkách k 800mg se pak účinky dále zesilují.

Velmi vysoké dávky nad 1200mg již vyvolávají stavy zcela mimo realitu.

 

Léky na kašel s obsahem DXM se dají zakoupit volně bez předpisu a na jejich nákupu, vlastnění či užívání není nic ilegálního. Pokud by jste se ale pokoušeli extrahovat z těchto léků čistý dextrometorfan, mohlo by to být posuzováno jako nedovolená výroba omamných a psychotropních látek.

 

Dextrometorfan je chemicky podobný opiátům a fencyklidinům. Je to v podstatě sůl jednoho z izomerů levorpanolu, což je narkotické analgetikum. Jedná se o d-formu racemetorfanu.

 

Dextrometorfan je dissociativum, tudíž způsobuje jakési oddělení duše a mysli od reálného světa. To se projevuje stavy, kdy je člověk částečně v realitě, ale částečně v jakémsi snu, tudíž jak okolí tak sebe samého vnímá zcela jiným způsobem. Účinky DXM se dosti liší podle výše dávek a proto bývají často rozdělovány do 4 úrovní, přičemž každá přejímá účinky té předchozí, ale přidává k nim něco navíc.

První úroveň se projevuje už u dávek okolo 150mg. Člověk se při ní cítí spokojeně a rozjařeně, dobře se mu povídá s jinými lidmi, okolí vnímá mírně jinak, má dosti energie, atd.

Druhá úroveň se projevuje u dávek okolo 450mg a způsobuje již částečné oddělení od reality. Člověku se vše zdá jako krásný sen, z každé věci se raduje, okolí mu připadá výjmečné, cítí příjemný pocit tepla všude po těle, napadají ho zvláštní myšlenky a asociace.

Třetí úroveň se projevuje u dávek okolo 700mg a navozuje již velmi silnou dissociaci. Člověk si připadá oddělen od reality, spíše jako pozorovatel v jiném světě. Objevují se i halucinace.

Čtvrtá úroveň se projevuje u velmi vysokých dávek okolo 1250mg. Člověk při ní zcela ztrácí kontakt s realitou. Popisovány jsou stavy prožití vlastní smrti či opouštění těla (astrální cestování). 

 

DXM mírně rozšiřuje rozničky, způsobuje znecitlivění pokožky, takzvanou robotickou chůzi [u vyšších dávek] a zrychluje srdeční činnost.

 

Pokud je DXM užíváno ve formě sirupu, je velmi častá nevolnost a zvracení, způsobená právě velkým množstvím vypitého sirupu. Často se pak stává i to že je sirup vyzvracen ještě dřív než se dextrometorfan stihne vstřebat a ze stavu je nic. Proto je lepší užívat DXM buď čisté, nebo ve formě tablet.

 

DXM není fyzicky návykové a způsobuje jen slabou psychickou závislost. Nebezpečí předávkování je také nízké, jelikož životu nebezpečné začínají být až dávky nad 2000mg.
Zřejmě největším nebezpečím DXM, jež si vyžádalo již mnoho úmrtí je to, že ne všechny léky obsahující dextrometorfan obsahují pouze dextrometorfan. Proto se vždy důkladně přesvěčte o tom že váš lék obsahuje jako jedinou účinnou látku dextrometorfani hydrobromidum.

Dalším velkým nebezpečím je to že DXM se nesmí kombinovat s mnoha jinými drogami a léky. Nejnebezpečnější jsou kombinace s MAO-inhibitory [jsou v některých rostlinách a taky lécích na deprese], amfetaminy, substituovanými amfetaminy [extáze] a některými léky na alergii. Tyto kombinace mohou způsobit serotoninový syndrom při kterém zvednete teplotu nad 43 stupňů celsia a s velkou pravděpodobností zemřete, případně budete mít trvale zničený mozek. Krom těchto kombinací však existuje ještě mnoho dalších stejně nebezpečných a proto pro jistotu nekombinujte DXM s žádným lékem ani drogou.

Dalším nebezpečím je to, že velmi malé procento lidí má jakousi přecitlivost na DXM a mohou již při relativně nízkých dávkách pociťovat velmi nepříjemné pocity.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kterou?

(ziff, 15. 9. 2017 23:41)

Ej gájz co mám radši pít? Meddex nebo Mugotussol? Byl jsem zkušený uživatel Stopexu, ale Mugotussol byl můj první sirup. Za ty blitky mi to nestojí, co chutná líp, Meddex nebo Mugotussol?

Re: Kterou?

(023, 20. 9. 2017 0:23)

Ono nebyl nic moc v žaludku když tam člověk nasypal těch 6-7 kouskú na rozjezd. Akorát takhle to vychází že jeden večer by vyšel na 2 kila (medex sirup) a to zas si člověk radši něco uklohní na koleni doma :)

Re: Kterou?

(Josef, 8. 10. 2017 13:44)

Mugotussol musíš smíchat s Coca Colou, jelikož je to sirup a obsahuje sodnou sůl, která tě při nadměrné konzumaci donutí sirup vyblít.

Algifen, kolik?

(Martin, 21. 9. 2017 22:06)

Zdravím máte někdo zkušenosti se sjížděním se algifenem? Pokud ano kolik tabletek se vyrovná 15 tabletkam stopexu?

Dxm

(Hombre, 20. 8. 2017 15:52)

Meddex je najlepšia Alternatíva. Robitussin obsahuje nebezpečné éčka. 3 fľaše, 480 mg, su dobré na tretiu úroveň, ale odporúčam po prejdení tažoby pracovať z rýchlym dychom, účinok sa výrazne zosilní.

Re: Dxm

(RV, 20. 8. 2017 20:06)

a čo Stopex sirup, podľa názvu by to malo byť hádam zložením to čo Stopex + asi dáke sladidlá a Mugotussol, má aj celkom vysoké zastúpenie DXM v lahvinke, len asi veľa iných látok a že vraj z neho riadne preháňa :-)

Re: Dxm

(:D, 23. 8. 2017 17:25)

Cemu skodi ecka? A chutove je lepsi Meddex, nebo Robitussin?

Re: Dxm

(petr , 5. 9. 2017 4:05)

.. a to už za sebe říkám že mi nevadí že už to nejde koupit kdy chci. Sem z tech stopexu nakonec mi zacinalo normalne jebat. Uz to asi od cca 30-60 davky 7 na zacatek NIC nedelalo a zacinalo to list do penez a na davku na 2 kila na to se vam muzu vysrat, to si radsi koupim chleba a nažeru su.

...

(přemysl oráč, 5. 9. 2017 4:00)

Akorát je na prd že takhle si to mohli koupit lidi - prakticky - čistý a teď aby to sháněli prakticky 2x dráž po všech čertech. zase jste VYHRÁLI.

Vytáhnout by to šlo

(pachatel, 5. 9. 2017 3:53)

Kdysi jsem tahal efo z tablet a tohle prý není o nic moc složitější. Robitusin pul gramu a líbí se mi docela Medex tekutej.

STOPEX- PŘEDPIS

(dexoš, 20. 8. 2017 14:15)

nějaká alternativa krom stopexu co není na předpis a neobsahuje to kromě DXM další sračky?

DXM v jinych lecich bez predpisu

(mmm, 18. 8. 2017 22:06)

Zkouseli jste DXM z nejakych tablet nebo sirupu, co jeste nejsou zakazane? Jake s tim mate zkusenosti? Mate nejaka doporuceni?

předpis

(xcx, 17. 8. 2017 12:47)

...od předvčerejška na předpis... :-/

Nekdo, kdo ma zasoby na prodej ?

(O:), 16. 8. 2017 21:25)

Nekdo, kdo ma zasoby na prodej ?

Jak dlouho...?

(takashi, 17. 6. 2017 11:06)

Chci se zeptat..jak dlouho to bude pusobit, kdyz si dam cca 6-10 tablet?

Re: Jak dlouho...?

(ziff, 17. 6. 2017 16:36)

Asi 6 hodin celkově (i než to začne účinkovat). Záleží na hmotnosti.

Re: Re: Jak dlouho...?

(ziff, 17. 6. 2017 16:38)

Špatně jsem to vysvětlil. Myslel jsem celkem i s nájezdem.

Re: Jak dlouho...?

(Annie , 16. 8. 2017 16:06)

Já měla včera 6 tablet :D abych ti řekla.. mě to trvalo 4 hodiny což bylo dost na hovno protože jsem chtěla spát a vzhledem k tomu . že jsem si neuvědomila . že se to nesmí s prášky proti alergii ,začala jsem otýkat v puse jak hovado :D! Zrychlí ti to tep a dech po prvním brnění těla ..popsala bych to jako záchvaty kdy se najednou sekneš ,zabrní tělo a tep a dech vyletí :D by The way je potom strašné vedro ...navíc jsem nemohla chodit a měla jsem pocit jak kdybych měla 20 kilo s postelí :D účinek ti přijde do hodiny . Krásnou cestu šílenství zlato ;D

V pici lajf

(PREDPIS ?, 15. 8. 2017 15:35)

Kterej curak tohle vymyslel, tohle je lepsi nez zkurveny antidepresiva a curacci to daj na predpis

JDETE DO PRDELE

(PREDPIS ?, 15. 8. 2017 15:30)

Zkurvenci, pojebte do jednoho s nejaky predpisama, mrdky.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »