Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dextrometorfan se běžně používá jako prostředek proti kašli. V daleko vyšších dávkách však působí jako dissociativum s účinky podobnými ketaminu.

 

Dextrometorfan se běžně používá k léčbě suchého a dráždivého kašle. V čistém stavu vypadá jako bílí prášek či krystalky. V lékárně se ale nejčastěji prodává ve formě sirupu či tablet. Ve vyšších dávkách působí DXM jako halucinogen – dissociativum. Jeho účinky se podobají látkám jako je ketamin či PCP.

 

Účinky dextrometorfanu se velice liší u různých dávek.

Pro slabé stavy, kdy člověk vnímá svět pouze trošku jinak, stačí okolo 200mg.

Dávky okolo 400-600mg se pak užívají nejčastěji a dochází při nich ke středně silné disociaci, kdy člověk částečně vnímá tento svět a částečně je někde „jinde“.

Při vyšších dávkách k 800mg se pak účinky dále zesilují.

Velmi vysoké dávky nad 1200mg již vyvolávají stavy zcela mimo realitu.

 

Léky na kašel s obsahem DXM se dají zakoupit volně bez předpisu a na jejich nákupu, vlastnění či užívání není nic ilegálního. Pokud by jste se ale pokoušeli extrahovat z těchto léků čistý dextrometorfan, mohlo by to být posuzováno jako nedovolená výroba omamných a psychotropních látek.

 

Dextrometorfan je chemicky podobný opiátům a fencyklidinům. Je to v podstatě sůl jednoho z izomerů levorpanolu, což je narkotické analgetikum. Jedná se o d-formu racemetorfanu.

 

Dextrometorfan je dissociativum, tudíž způsobuje jakési oddělení duše a mysli od reálného světa. To se projevuje stavy, kdy je člověk částečně v realitě, ale částečně v jakémsi snu, tudíž jak okolí tak sebe samého vnímá zcela jiným způsobem. Účinky DXM se dosti liší podle výše dávek a proto bývají často rozdělovány do 4 úrovní, přičemž každá přejímá účinky té předchozí, ale přidává k nim něco navíc.

První úroveň se projevuje už u dávek okolo 150mg. Člověk se při ní cítí spokojeně a rozjařeně, dobře se mu povídá s jinými lidmi, okolí vnímá mírně jinak, má dosti energie, atd.

Druhá úroveň se projevuje u dávek okolo 450mg a způsobuje již částečné oddělení od reality. Člověku se vše zdá jako krásný sen, z každé věci se raduje, okolí mu připadá výjmečné, cítí příjemný pocit tepla všude po těle, napadají ho zvláštní myšlenky a asociace.

Třetí úroveň se projevuje u dávek okolo 700mg a navozuje již velmi silnou dissociaci. Člověk si připadá oddělen od reality, spíše jako pozorovatel v jiném světě. Objevují se i halucinace.

Čtvrtá úroveň se projevuje u velmi vysokých dávek okolo 1250mg. Člověk při ní zcela ztrácí kontakt s realitou. Popisovány jsou stavy prožití vlastní smrti či opouštění těla (astrální cestování). 

 

DXM mírně rozšiřuje rozničky, způsobuje znecitlivění pokožky, takzvanou robotickou chůzi [u vyšších dávek] a zrychluje srdeční činnost.

 

Pokud je DXM užíváno ve formě sirupu, je velmi častá nevolnost a zvracení, způsobená právě velkým množstvím vypitého sirupu. Často se pak stává i to že je sirup vyzvracen ještě dřív než se dextrometorfan stihne vstřebat a ze stavu je nic. Proto je lepší užívat DXM buď čisté, nebo ve formě tablet.

 

DXM není fyzicky návykové a způsobuje jen slabou psychickou závislost. Nebezpečí předávkování je také nízké, jelikož životu nebezpečné začínají být až dávky nad 2000mg.
Zřejmě největším nebezpečím DXM, jež si vyžádalo již mnoho úmrtí je to, že ne všechny léky obsahující dextrometorfan obsahují pouze dextrometorfan. Proto se vždy důkladně přesvěčte o tom že váš lék obsahuje jako jedinou účinnou látku dextrometorfani hydrobromidum.

Dalším velkým nebezpečím je to že DXM se nesmí kombinovat s mnoha jinými drogami a léky. Nejnebezpečnější jsou kombinace s MAO-inhibitory [jsou v některých rostlinách a taky lécích na deprese], amfetaminy, substituovanými amfetaminy [extáze] a některými léky na alergii. Tyto kombinace mohou způsobit serotoninový syndrom při kterém zvednete teplotu nad 43 stupňů celsia a s velkou pravděpodobností zemřete, případně budete mít trvale zničený mozek. Krom těchto kombinací však existuje ještě mnoho dalších stejně nebezpečných a proto pro jistotu nekombinujte DXM s žádným lékem ani drogou.

Dalším nebezpečím je to, že velmi malé procento lidí má jakousi přecitlivost na DXM a mohou již při relativně nízkých dávkách pociťovat velmi nepříjemné pocity.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Bshs

(ziff, 27. 5. 2017 12:21)

Tak je na to třeba přecitlivělá kámo XD

Re: Bshs

(ziff, 27. 5. 2017 12:21)

Tak je na to třeba přecitlivělá kámo XD

Re: Bshs

(ziff, 27. 5. 2017 12:21)

Tak je na to třeba přecitlivělá kámo XD

Stav - 450mg

(ziff, 22. 5. 2017 18:44)

Není to poprvé, co jsem měl DXM za účelem zfetovat se :)
Moje nejvyšší dávka je zatím 450mg (15 prášků Stopex).
Přestože jsem to neměl poprvé, udělalo se mi hrozně špatně. Naštěstí jsem to nevyhodil a lehnul jsem si do postele a pustil si hudbu do sluchátek.
Asi za hodinu to přišlo. Se zavřenýma očima jsem viděl TAKOVÝ ZHULENÝ TVARY :O Když jsem vstal z postele, trochu se mi motala hlava, viděl jsem dvojmo, připadal jsem si mnohem lehčí a hrozně nabuzený. Ale to hlavní bylo, že jsem si připadal jako ve snu... To nejlepší ale začlo tak po 20 minutách odeznívat :/ Na začátku letních prázdnin zkusím 30 :^)

Testy

(Andrea, 13. 5. 2017 18:23)

Ahoj mam otazku, kdyz si dam stopex a potom pujdu na testy na drogy budu pozitivni nebo negativni??prosim odpovezte nekdo je to dulezite

DXM - Trittico

(Klára, 27. 4. 2017 21:05)

Ahoj, beru antidepresiva Trittico ac 75 mg. Obsahují trazodon, který se s DXM kombinovat nesmí. Jenže - znamená kombinovat i dát si DXM den PO konzumaci léků? Většina článků říká, že trazodon v těle zůstává pouze cca 10 hodin, některé ale tvrdí, že může v těle zůstat i po 15 dnech. Myslíte, že si dnes můžu vzít cca 450 mg Stopexu? Dříve (než jsem začala brát Trittico, asi dva měsíce zpátky) to byla má obvyklá dávka. Díky za odpověď

Zkušenosti

(malá hoe, 27. 4. 2017 19:01)

Taaaaakže. Opravdu euforický stav po stopexu jsem měla až po 6ti prášcích (myslim že by stačilo i třeba jen 5). Musím říct že efekt je celkem fajn taková pohodička chůze je strašně vtipná všechno je fajn. Asi bych nedoporučovala aby jste to užívali pravidelně ale jednou za čas když se potřebujete uvolnit je celkem fajn. :))

Dluhodobé

(ten co trpí, 17. 4. 2017 16:54)

Z rekreačního užívání až na 4. plateau (ať si každý přečte dxm FAQ), jak se říká prvních 50 tripů je nej, od halucinací vnějších vnitřních, pocit prožití vlastní smrti a tolik uvědomění jak moc by dxm mohlo otevřít duši lidí aby se měli víc rádi, jsem se dostal k pravidelnému užívání. Několikrát do týdne do 2. plateau, kdy jsem pracoval hodně, život mě bavil, něco jako menší dávky alkoholu, ale bez kocoviny. Teď už skoro po dvouletém denním užívání, život bez dxm nemá skoro žádný smysl, nespavost. Dostal jsem se do deprese, kterou překoná jen další užití, ale už s kocovinou po ránu a nutí mě to brát dál. Teď se hodlám držet alespoň měsíc bez, abych zjistil, jestli se dostanu ven. Ale ta dostupnost je zlá, každá lékárna a člověk trpět nechce. Pozor na zvýšený tlak a tep, párkrát už mě tak píchlo u srdce, dokonce arytmie nebo sekundové vynechání, že jsem myslel na konec. Ale to byly vysoké dávky, doporučuju žádnej velkej speed na to, ani kafe. S antidepresivy ssri a snri stačí malé dávky, tím nikoho nenavádím, vždy je to hazard. A po dlouhodobém užívání počítejte se zapisníkem, páč vám to bude pravidelně maza paměť. NIKOHO tím neodstrašuji, jen to látka která člověku může opravdu hodně dát, ale jak se vším oheň je dobrý sluha a zlý pán. Tak výletujte občas a hlavně bacha, DXM FAQ nutností.

Re: Dluhodobé

(Ask, 18. 4. 2017 23:43)

Cau, dobrej nazor. Přesně tak jsem se taky dostal k častějšímu užívání, po několikátým tripu je to neskutečný uvědomění. Osobně to neberu denně, nejdýl jsem to jel asi 4 dny v kuse. Teď jsem neměl tak týden a mam pocit jako když jenom čekám až si zase dám a zase budu happy. Umim si představit ject na tom každej den, je to skvělá věc :D Ale jak říkáš, navyknout si na to a pak už to vidět jako potřebnou věc k životu. To bych nechtěl. Nedojebává ti to mozek i jinak než jenom to že zapomínáš? Dej vedet po mesici, jak to slo:D

Stav

(Smažák , 1. 3. 2017 22:15)

Chceme do toho s kamarádem jít ale vždy před použitím čehokoliv hledám okolnosti.. někde jsem četl ze stavy trvají cca 6 hodin,to se mi zda jako nesmysl..jak dlouho tedy trvají stavy?

Re: Stav

(Samuraj, 8. 4. 2017 0:36)

Délka stavů se odvíjí od tělesné stavby jedine, hmotnosti užitého DXM a zvyklosti na drogy a zda fetuješ na lačno, nebo s jídlem..
Př. při váze 80 kg a dávce 8x30 mg by ti mohl stav vydržet tak 3-4 hodiny s jídlem, bez něj tak 6-8

Stopex trip

(Jew, 27. 3. 2017 12:59)

Zdravim, taky bych chtel prispet lidem s moji zkusenosti se stopexem. Kdyz sem si ho dal poprve 5 tablet citil jsem se mirne zhuleny vse se mi libilo mel sem chut premyslet otevrelo mi to uplne mysl nastup byl cca po 1h 20min druhy den jsem si rikal ze to byla zajimava zkusenost ale pocity jsem nemel dobre. Kdyz jsem si dal stopex po druhe tentokrat 5 tablet na zacatek a pote dalsi 3 tablety kazdou hodinu (dohromady 14) tak sem mel nejlepsi stav po stopexu mel sem sileny euforie, nadseny ze zivota, chut zit, pracovat na sobe, byt uspesny, plany na projekty a miliony napadu proste jedna velka euforie od 22.00 cca do 5.00. Dnes se mi ovsem stala nejhorsi a nejzajimavejsi zkusenost pokud ji nekdo zazil nebo neco podobneho dejte mi vedet) dal jsem si s kamaradem 7 tablet, cekame 1h a 30min asi, kamaradovi pomalu najizdi stav jako sem mel ja predtim euforie uzival si to, ovsem ja nic necitil, byl sem uplne strizlivej ale pritom skvelou naladu a natesenost na trip. Tak sme si rekli ze si dame dalsich 7 tablet. Ubehla dalsi hodina kamarad prozival kompletne muj stav ktery sem popisoval predtim kdyzto ja stale nic necitil. Zacinalo mi to byt divne rikal sem si zda li to muj mozek uz nechce pobrat nebo tak. Sel jsem na zachod a jakmile jsem vstal tak to najednou prislo. Oddalil se mi pohled do 3 osoby vim jen ze mi v usich zacali piskat jako kdyz dostanu flashbang v CSGO, hodil sem iphonem a zacal najednou rvat, potom sem si hned sedl a citil jak mi telem probiji elektrina jako kdyby mi meli explodovat vsechny zily, zrakove sem vubec nic nevnimal jako kdyby mi odesel zrak zacal sem kamaradovi rikat at mi vola sanitku hrozne sem po nem rval (trvalo to tak 30sec) kdyzto najednou sem citil jako kdybych dostal nejakou injekci a zniceho nic mi bylo hrozne ale silene moc dobre. Jako kdyby misto probijeni telem me nekdo hladil a rikal pod se mnou a neboj se, bylo mi hrozne moc prijemne zkacel sem se na zem, najednou sem videl jak moje telo lezi a kamarad nevi co se deje a najednou me ta hodna energie odstrci a odhodi od sebe. Vrati me do meho tela a citil sem jako kdyby me najednou chtel odtrhnout od tela na vzdy. Rekl jsem kamaradovi at me prosim obejme ze ho mam hrozne moc rad a at me hlavne ted drzi a za zadnou cenu nepousti. Pak to prestalo. Nohy sem mel zamrzl ze sem nemohl pomalu chodit. Nepremyslel sem, a jen doufal at to skonci, snazil sem se furt uklidnovat a nestresovat aby se to jen neprohlubovalo. Zajimavy byli 3 hodiny po tom kdy jsem psychicky provadel boj s mysli abych se nezblaznil prislo mi jako kdybych se seznamil s kazdym mym organem v tele a ten chtel po me abych ho kontroloval jestli vse dela spravne, v hlave mi dochazelo jak funguje mysl postizenych, blaznu, hloupych, chytrych proste neskutecny pochod myslenek. Kdykoli jsem zacal myslet na to co se stalo dostaval jsem zase nechutny pocit jako kdyby se mi mela duse zase oddelit tak sem na to nesmel vubec myslet. Za 2h sem pote vypil okolo 7 PET lahvi 1,5l vody, mel sem stale sucho v krku, mel sem tak plny zaludek ze mi voda samovolne tekla z prdele (ano zni to vtipne ale velmi neprijemne). A ja si rikal dekuju ze to uz mam aspon za sebou. Nejvetsi strach sem mel usnout abych se probudil normalni a ne jako postizenej clovek nebo schyzofrenik (kdyz mi bylo nejhur musel sem sam na svuj mozek mluvit aby me poslechl a byl vklidu a fungovalo to, proto jsem se bal). Ted jsem se probudil a vse je jako driv a v poradku. A kdyz si na dnesni noc vzpomenu tak ji vnimam absolutne bez pocitu a prijde mi jako by se nic nestalo a byl to jen sem. Takze prosim mejte k drogam respekt a klidne zkousejte co chcete je to vase vec ale v rozumnych davkach a s rozumnou hlavou.

Re: Stopex trip

(Samuraj, 8. 4. 2017 0:32)

Tvůj příběh mě zaujal. Jsem dlouhodobý uživatel, který požívá i velké dávky (dosavadní max. bylo 41x30 mg tablet za 6 hodin). Pokud bys chtěl, klidně ti můžu sdělit určité své poznatky o této droze a fungování na ní.
E-mail: sany3535@seznam.cz

Help

(shakirastopex, 7. 4. 2017 13:29)

Ahoj zkusila jsem 15 tsbletek stopexu asi pře 4 týdny a kdyz bežím tak me strasne píchá u srdce a mam pocit ze asi se zebleju a pak že se slozim.
Pomozte mi mam jit k doktorovy??

stopex

(stopex, 12. 3. 2017 13:08)

co kdybych nadrtila stopex a snupla si ho??

Stopex

(Anonym, 11. 3. 2017 7:09)

Hele, nevíte někdo, jak extrahovat ze Stopexu čistej dxm? Nějakej návod, nebo tip. Děkuju

stopex

(stopex, 9. 3. 2017 21:45)

miluju ty stavyy ..beru to uz dlouhou dobu a nechcu prestat :D ale jako kdyz si dam treba 4 dny za sebou tak sem pak uplne vygumovana proste hlupa uplne a nemuzu si na nic vzpomenout.. nemyslim jakoze si nepamatuju co se delo cely den ale treba si nemuzu vzpomenout na jmeno kamose nebo tak :ddd nebo si treba pisu s nekym na fb a nechapu zkoro nic z toho co mi napise jako ale normalne bych to uplne v klidu pochopila.. treba mi segra psala ze chumelí (sněží) a ja jsem to vubec nepochopila a napsala jsem ji na to : jakoze ti chumeli vlasy???... vrchol toto :ddd dava to smysl? chumeli vlasy?

pomoc

(pepík, 6. 3. 2017 13:45)

když jsem si dal před 4mi dny extazi muže pro me dmx byt nebezbečne dekuji za odpoved

(cuuuuuuuus, 2. 3. 2017 14:08)

dxm je nejlepsi!!!!!!!!!!!!!!!
treba lepsi nez lsd ale to je asi vec nazoru
nebojte se kdyz je prvni stav hroznej,muj byl pekelnej ale ten zbytek?! k nezaplaceni
novej svet

Dxm

(Dxm, 2. 3. 2017 9:52)

A navíc mi dxm otevřel dveře do světa. Jsem víc neomezenej. Zkrátka mi dxm otevřel oči. Vnímám svět trochu jinak než předtím. Nevím jak bych to přesně popsat, ale mám na život jinačí pohled. I na drogy, beru to víc jako samozřejmost a jistě můžu říct že jsem tak nějak v dxm už profík.
Ale teď jsem měl na mysli to, že už nejsem tolik uzavřený, dokážu se bavit o čem koliv a vǎechno lidský nebo drogový mi příjde jako samozřejmost, navíc i myšlenkově jsem mmohem vyvinutější neź dřív.. Nemám v životě omezení.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »