Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dextrometorfan se běžně používá jako prostředek proti kašli. V daleko vyšších dávkách však působí jako dissociativum s účinky podobnými ketaminu.

 

Dextrometorfan se běžně používá k léčbě suchého a dráždivého kašle. V čistém stavu vypadá jako bílí prášek či krystalky. V lékárně se ale nejčastěji prodává ve formě sirupu či tablet. Ve vyšších dávkách působí DXM jako halucinogen – dissociativum. Jeho účinky se podobají látkám jako je ketamin či PCP.

 

Účinky dextrometorfanu se velice liší u různých dávek.

Pro slabé stavy, kdy člověk vnímá svět pouze trošku jinak, stačí okolo 200mg.

Dávky okolo 400-600mg se pak užívají nejčastěji a dochází při nich ke středně silné disociaci, kdy člověk částečně vnímá tento svět a částečně je někde „jinde“.

Při vyšších dávkách k 800mg se pak účinky dále zesilují.

Velmi vysoké dávky nad 1200mg již vyvolávají stavy zcela mimo realitu.

 

Léky na kašel s obsahem DXM se dají zakoupit volně bez předpisu a na jejich nákupu, vlastnění či užívání není nic ilegálního. Pokud by jste se ale pokoušeli extrahovat z těchto léků čistý dextrometorfan, mohlo by to být posuzováno jako nedovolená výroba omamných a psychotropních látek.

 

Dextrometorfan je chemicky podobný opiátům a fencyklidinům. Je to v podstatě sůl jednoho z izomerů levorpanolu, což je narkotické analgetikum. Jedná se o d-formu racemetorfanu.

 

Dextrometorfan je dissociativum, tudíž způsobuje jakési oddělení duše a mysli od reálného světa. To se projevuje stavy, kdy je člověk částečně v realitě, ale částečně v jakémsi snu, tudíž jak okolí tak sebe samého vnímá zcela jiným způsobem. Účinky DXM se dosti liší podle výše dávek a proto bývají často rozdělovány do 4 úrovní, přičemž každá přejímá účinky té předchozí, ale přidává k nim něco navíc.

První úroveň se projevuje už u dávek okolo 150mg. Člověk se při ní cítí spokojeně a rozjařeně, dobře se mu povídá s jinými lidmi, okolí vnímá mírně jinak, má dosti energie, atd.

Druhá úroveň se projevuje u dávek okolo 450mg a způsobuje již částečné oddělení od reality. Člověku se vše zdá jako krásný sen, z každé věci se raduje, okolí mu připadá výjmečné, cítí příjemný pocit tepla všude po těle, napadají ho zvláštní myšlenky a asociace.

Třetí úroveň se projevuje u dávek okolo 700mg a navozuje již velmi silnou dissociaci. Člověk si připadá oddělen od reality, spíše jako pozorovatel v jiném světě. Objevují se i halucinace.

Čtvrtá úroveň se projevuje u velmi vysokých dávek okolo 1250mg. Člověk při ní zcela ztrácí kontakt s realitou. Popisovány jsou stavy prožití vlastní smrti či opouštění těla (astrální cestování). 

 

DXM mírně rozšiřuje rozničky, způsobuje znecitlivění pokožky, takzvanou robotickou chůzi [u vyšších dávek] a zrychluje srdeční činnost.

 

Pokud je DXM užíváno ve formě sirupu, je velmi častá nevolnost a zvracení, způsobená právě velkým množstvím vypitého sirupu. Často se pak stává i to že je sirup vyzvracen ještě dřív než se dextrometorfan stihne vstřebat a ze stavu je nic. Proto je lepší užívat DXM buď čisté, nebo ve formě tablet.

 

DXM není fyzicky návykové a způsobuje jen slabou psychickou závislost. Nebezpečí předávkování je také nízké, jelikož životu nebezpečné začínají být až dávky nad 2000mg.
Zřejmě největším nebezpečím DXM, jež si vyžádalo již mnoho úmrtí je to, že ne všechny léky obsahující dextrometorfan obsahují pouze dextrometorfan. Proto se vždy důkladně přesvěčte o tom že váš lék obsahuje jako jedinou účinnou látku dextrometorfani hydrobromidum.

Dalším velkým nebezpečím je to že DXM se nesmí kombinovat s mnoha jinými drogami a léky. Nejnebezpečnější jsou kombinace s MAO-inhibitory [jsou v některých rostlinách a taky lécích na deprese], amfetaminy, substituovanými amfetaminy [extáze] a některými léky na alergii. Tyto kombinace mohou způsobit serotoninový syndrom při kterém zvednete teplotu nad 43 stupňů celsia a s velkou pravděpodobností zemřete, případně budete mít trvale zničený mozek. Krom těchto kombinací však existuje ještě mnoho dalších stejně nebezpečných a proto pro jistotu nekombinujte DXM s žádným lékem ani drogou.

Dalším nebezpečím je to, že velmi malé procento lidí má jakousi přecitlivost na DXM a mohou již při relativně nízkých dávkách pociťovat velmi nepříjemné pocity.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz mimo téma

(ANRM, 12. 3. 2021 9:09)

Zdravím, omlouvám se, že se zeptám na něco mimo téma DXM. Mám dotaz ohledně kratomu (o kterém na této stránce není vytvořená rubrika). Má někdo z vás zkušenosti s objednáváním kratomu přes internet a kontrolou věku? Každý webshop uvádí něco jiného a mě by zajímalo, zdali při převzetí bude zkontrolován můj věk, resp. zdali si mohu objednat kratom pokud je mi méně než 18 let. Předem děkuji za odpověď.

Re: Dotaz mimo téma

(Matyáš, 16. 3. 2021 10:11)

Zdar, ohledně kratomu není problém, můžeš ho objednat na www.insanekratom.cz bez ověření věku:)

Re: Re: Dotaz mimo téma

(ANRM, 21. 3. 2021 15:05)

Díky za odpověď.

Re: Re: DXM

(pan Tripař, 16. 4. 2021 9:42)

Za mě nejlepší vypít sirup samotný, nejlíp na ex a pak zapít jen čistou vodou, se spritem se mi to neosvědčilo, stejně tak je vhodné to pít na lačno, tím se předejde nevolnosti, i když u toho DXM mi přijde, že krom kašle potlačuje i dávící reflex, takže i když se vám chce blinkat tak to jde lehce udržet v sobě, ale není to úplně příjemné :D

Re: DXM

(pan Tripař, 16. 4. 2021 10:37)

Jinak mini trip report:
1.Dávka cca 250mg DXM (necelá lahvička Dinarexu)
-Středně silná disociace (jakoby duše opouštěla tělo), stav bych chvilkama lehce nepříjemný ale celkově spíš neutrální. Dlouhou dobu docela nevolnost a asi po 5-6 hodinách v poslední fázi pseudohalucinace při zavřených očích (nic extra komplexního, spíš různé obrazce apod., podobné jako u THC). Z dlouhodobějšího hlediska jsem cítil ještě asi týden velmi lehkou disociaci, což nebylo vůbec na škodu, docela i užitečné.
O pár týdnů později jsem se rozhodl dorazit zbylé zásoby:
2.Dávka cca 550mg DXM (necelé 2 lahvičky Dinarexu)
-Nastala již silná disociace, první hodina po užití téměř bez jakýchkoliv náznaků, druhá hodina: pozvolný slabý náběh, třetí hodina: intenzivní vystupňování, a pak následné 2 hodiny velice intenzivní uzemnění (téměř jsem se 2 hodiny ani nehnul) a silný trans, odpojení od reality, brutální zpomalení subjektivního vnímání času (čas plynul cca 10x pomaleji) postupný návrat do lidského těla, a pak další hodina méně intenzivního tranzu stále s brutálním uzemněním (vlastně mi ani nevadilo že jsem celý trans prodělal téměř nehnutě pod stromem na kraji lesa, uprostřed noci, kdy bylo max. pár stupňů nad nulou, ale bylo mi teplo, mám podezření na to že za to mohlo jak tělo intenzivně spalovalo nadmíru cukru onoho sirupu :D ale tohle je jen hypotéza, takže neberte vážně) Po necelých šesti hodinách tripu odezněl trans a uzemnění a já konečně mohl pomaličku vydat domů, ze začátku několikahodinových dojezdů konečně pseudohalucinace, dokonce i při otevřených očích, byť jenom párkrát, ale o to komplexnější, dále jsem pak vnímal jinak světýlka v dálce a vlastně celý svět jakoby byl rozmazaný a já nemohl zaostřit, též mi ten trip přišel takový "robotický" a "umělý" včetně "nirvány" v transu, narozdíl od psychedelik které jsou více přírodní a mystické. V dalších dnech jsem nepociťoval téměř žádnou disociaci, avšak mi to zase malinko změnilo náhled na život (rozhodně né negativně)

Shrnuto : Stav hodně záležel jak na velikosti dávky, tak na aktuální fázi stavu, naopak oproti psychedelikům nezáleželo tolik na setu a settingu. Též nutno podotknout, že při mojí váze 55kg mohli být stavy při stejné dávce intenzivnější než u jiných. Taktéž nepociťuji žádné nutkání DXM trip v dohledné době opakovat, což odpovídá nízké psychické navykovosti látky. A na závěr bych dodal, že DXM, či obecně disociativa vnímám jako vhodnější drogy do časů pandemie, než-li psychedelika kde dnešní situace může mít větší negativní dopad na set i setting. Každopádně DXM stojí za to zkusit ;-)
A byl bych jenom rád, kdyby zde někdo též napsal své zkušenosti, pro větší objektivitu. Tripu zdar!

dxm sirup dinarex

(steve, 23. 3. 2021 23:56)

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli je tady někdo, kdo užíva sirup dinarex. dávam si jednu lahvičku tak 2x týdně a cítím se dokonale a strašně dobře ale obávám se negativ. Negativa jsou (co jsem slyšel) jen když užiješ jinou drogu a dxm zároven atd...
Chtěl bych se zeptat jestli někdo o tom něco ví pomohlo by mi to do budoucna děkuju.

Re: dxm sirup dinarex

(pan Tripař, 16. 4. 2021 10:03)

LONG-TERM EFFECTS OF DEXTROMETHORPHAN
The long-term effects of Dextromethorphan are not known; however, it is believed that sustained, habitual use can result in:
Agitation.
Delusions.
Mood changes such as depression and mania.
Problems with attention and memory consolidation.
Liver damage.

A nebo též můžeš porovnat s Ketaminem který je DXM velmi podobný :

Chronické užívání ketaminu může vést ke zhoršení kognitivních funkcí včetně paměti.
První širší, dlouhodobá studie uživatelů ketaminu zjistila, že lidé často zneužívající tuto látku (nejméně 4 dny v týdnu a zároveň 20 dní v měsíci) jsou více depresivní a mají zhoršené různé úseky paměti včetně verbální, krátkodobé a vizuální. U méně častých uživatelů ketaminu (užití 4 dny v měsíci) nebyly na poli pozornosti, paměti a psychické pohody zjištěny rozdíly vůči kontrolní skupině. Stejně na tom byli bývalí uživatelé ketaminu. To podporuje názor, že méně časté užívání ketaminu nezpůsobuje kognitivní deficit a že kognitivní deficit u častých uživatelů je vratný při abstinenci. Ovšem bývalí uživatelé, častí i ti méně častí, měli vyšší skóre v testu bludných příznaků než kontrolní skupina.

Takže nic hrozného pokud to není příliš často nebo v kombinaci s něčím jiným, rozhodně menší svinsto než alkohol. Jinak jestli nějaká z dalších látek sirupu není něčím škodlivá, to už je věc druhá, ale o tom též pochybuju.

goodrx cialis olgsanvoegfdSporiBtjBeilmm

(GrvElula, 31. 3. 2021 16:57)

https://kloviagrli.com/ - does medicare cover viagra https://vigedon.com/ - viagra doses https://llecialisjaw.com/ - cialis without prescription https://jwcialislrt.com/ - can i take 40mg of cialis https://jecialisbn.com/ - cialis 20mg side effects

does cialis lower blood pressure hvgeahdSporiBtjBeilmu

(Brfgjelt, 26. 3. 2021 15:31)

https://ljcialishe.com/ - coupon for cialis https://cialisvja.com/ - best time to take cialis 20mg https://viagraonlinejc.com/ - male viagra pill walmart https://viagratx.com/ - what was viagra originally used for https://buycialisxz.com/ - cialis insurance coverage blue cross

To se mi snad zdá....

(XXX, 26. 3. 2018 20:49)

Jste banda kreténů, kvůli kterým si normální člověk nemůže koupit lék na kašel. Fakt ubožáci s vymytým mozkem...

Re: To se mi snad zdá....

(zmiz, 23. 4. 2018 1:18)

debílku

Re: To se mi snad zdá....

(jdi do píči, 24. 3. 2021 0:16)

jseš kokot máš několik leku

How to do dat

(Tussin, 30. 3. 2020 21:29)

Zdravím proč si neuděláte dirty sprite pak není člověku tak zle než to vypít samotné.. nalijte robitussin do 1l spritu a je to..

Re: How to do dat

(ads, 20. 5. 2020 11:47)

pac robitussin ma v sobe projimadlo asi jako dalsich 20 těhléch syrupu

Re: Re: How to do dat

(steve, 24. 3. 2021 0:06)

to ano ale dinarex je ohledně toho v pořádku užívám to se sprite a ani jednou jsem po tom neměl sračku

Extrakce

(Chemisteque, 12. 3. 2021 22:50)

Osobně vřele doporučuji „vykašlat se“ na pití sirupu, které je 1. odporné a 2. velmi škodlivé pro játra. Jestli chcete, napište mi na mail chemisteque@email.cz a já vám pošlu protokol, jak DXM extrahovat pomocí věcí, které najdete v každé běžné drogerii.

Re: Extrakce

(Chemisteque, 14. 3. 2021 17:22)

S mailem mám nějaké potíže. Protokol proto posílám sem:

SUROVINY:
-sirup obsahující DXM
-vodný roztok NaOH (pH kolem 11)
-náplň do zapalovače (Zippo, Ronson apod.)
-citronová šťáva

POMŮCKY:
-láhev (nejlépe skleněná, v případě nouze můžete použít plastovou)
-dva potravinové uzavírací sáčky
-nůžky
-*indikátorové papírky

POSTUP
1) Sirup s DXM nalijte do láhve.
2) Poté do láhve nalijte vodný roztok NaOH s pH kolem 11 (hodnotu pH můžete zkontrolovat indikátorovými papírky, které jsou dostání v každém běžném obchodu s chemickými potřebami), množství NaOH by mělo odpovídat množství sirupu (např. k 150 ml sirupu přidejte 150 ml NaOH).
3) Tři minuty třeste s láhví, aby se sirup a NaOH dobře promíchaly.
4) Přidejte náplň do zapalovače, 1/10 celkového objemu (např. smíchali jsme 150 ml sirupu a 150 ml NaOH, což se rovná 300 ml, proto přidáme +- 30 ml náplně do zapalovače).
5) Šest minut pořádně třeste s láhví.
6) Celý obsah láhve přelijte do uzavíratelného sáčku.
7) Sáček dejte do stálé polohy a pět minut nechte oddělovat jednotlivé složky.
8) Po pěti minutách se oddělí dvé vrstvy. Červená vrstva ve spodu je sirup s NaOH a průhledná vrstva nahoře je náplň do zapalovače, která na sebe navázala DXM.
9) Odstřihněte malý růžek ve spodní části sáčku a nechte odtéct červenou vrstvu.
10) Jakmile se zbavíte celé červené vrstvy, dejte pod díru v sáčku láhev a sesbírejte vrstvu průhlednou.
11) K náplni do zapalovače s DXM přidejte stejne množství citronové šťávy (např. máme 30 ml náplně do zapalovače, přidáme 30 ml citronové šťávy).
12) Opět třeste s láhví šest minut.
13) Obsah láhve přelijte do druhého uzavíratelného sáčku.
14) Sáček dejte do stálé polohy a čtyřicet pět minut nechte oddělovat jednotlivé složky (poznámka: já osobně doporučuji nechat oddělovat složky dvě hodiny, zisky jsou pak větší).
15) Po čtyřiceti pěti minutách se oddělí dvě vrstvy. Žlutá vrstva ve spodu je citronová šťáva, která na sebe navázala DXM a pruhlédna vrstva nahoře je náplň do zapalovače.
16) Odstřihněte malý růžek ve spodní části sáčku a tentokrát sesbírejte spodní vrstvu s citronovou šťávou, průhledné vrstvy se zbavte.
17) Výsledkem celého procesu je hořká tekutina žluté barvy s DXM, kterou doporučuji převařit v mikrovlnné troubě nebo na mírném plameni, abyste se zbavili všech zbytků náplně do zapalovače.

ODKAZY:
https://erowid.org/chemicals/dxm/faq/dxm_chemistry.shtml
https://psychonautwiki.org/wiki/Acid-Base_DXM_Extraction
https://www.liveleak.com/view?i=9d9_1519345634 (na tomto videu je místo NaOH použit amoniak, výsledek je ale stejný)

TENTO DOKUMENT MÁ POUZE INFORMATIVNÍ CHARAKTER.
VEŠKERÉ INFORMACE ZDE UVEDENÉ, PROSÍM, NEZNEUŽÍVEJTE.

© 2021
Autor: Chemisteque

RoboTablets

(RV, 7. 3. 2021 20:43)

Skúsenosti s Robotablets?

Novinky DXM?

(anonym, 28. 9. 2020 23:24)

Máte někdo nějaké novinky ohledně způsobu sehnání dxm popřípadě nějakou náhradu místo něj?(nějaké volně prodejné léky co sjedou xd)

Re: Novinky DXM?

(Alex, 5. 3. 2021 19:07)

Na ebay prášky nebo sirupy, nebo na alibaba v čisté formě pri koupi 10g vyjde 100mg asi na 8 korun,cim vic kupujete tim levněji vychází


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »