Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dextrometorfan se běžně používá jako prostředek proti kašli. V daleko vyšších dávkách však působí jako dissociativum s účinky podobnými ketaminu.

 

Dextrometorfan se běžně používá k léčbě suchého a dráždivého kašle. V čistém stavu vypadá jako bílí prášek či krystalky. V lékárně se ale nejčastěji prodává ve formě sirupu či tablet. Ve vyšších dávkách působí DXM jako halucinogen – dissociativum. Jeho účinky se podobají látkám jako je ketamin či PCP.

 

Účinky dextrometorfanu se velice liší u různých dávek.

Pro slabé stavy, kdy člověk vnímá svět pouze trošku jinak, stačí okolo 200mg.

Dávky okolo 400-600mg se pak užívají nejčastěji a dochází při nich ke středně silné disociaci, kdy člověk částečně vnímá tento svět a částečně je někde „jinde“.

Při vyšších dávkách k 800mg se pak účinky dále zesilují.

Velmi vysoké dávky nad 1200mg již vyvolávají stavy zcela mimo realitu.

 

Léky na kašel s obsahem DXM se dají zakoupit volně bez předpisu a na jejich nákupu, vlastnění či užívání není nic ilegálního. Pokud by jste se ale pokoušeli extrahovat z těchto léků čistý dextrometorfan, mohlo by to být posuzováno jako nedovolená výroba omamných a psychotropních látek.

 

Dextrometorfan je chemicky podobný opiátům a fencyklidinům. Je to v podstatě sůl jednoho z izomerů levorpanolu, což je narkotické analgetikum. Jedná se o d-formu racemetorfanu.

 

Dextrometorfan je dissociativum, tudíž způsobuje jakési oddělení duše a mysli od reálného světa. To se projevuje stavy, kdy je člověk částečně v realitě, ale částečně v jakémsi snu, tudíž jak okolí tak sebe samého vnímá zcela jiným způsobem. Účinky DXM se dosti liší podle výše dávek a proto bývají často rozdělovány do 4 úrovní, přičemž každá přejímá účinky té předchozí, ale přidává k nim něco navíc.

První úroveň se projevuje už u dávek okolo 150mg. Člověk se při ní cítí spokojeně a rozjařeně, dobře se mu povídá s jinými lidmi, okolí vnímá mírně jinak, má dosti energie, atd.

Druhá úroveň se projevuje u dávek okolo 450mg a způsobuje již částečné oddělení od reality. Člověku se vše zdá jako krásný sen, z každé věci se raduje, okolí mu připadá výjmečné, cítí příjemný pocit tepla všude po těle, napadají ho zvláštní myšlenky a asociace.

Třetí úroveň se projevuje u dávek okolo 700mg a navozuje již velmi silnou dissociaci. Člověk si připadá oddělen od reality, spíše jako pozorovatel v jiném světě. Objevují se i halucinace.

Čtvrtá úroveň se projevuje u velmi vysokých dávek okolo 1250mg. Člověk při ní zcela ztrácí kontakt s realitou. Popisovány jsou stavy prožití vlastní smrti či opouštění těla (astrální cestování). 

 

DXM mírně rozšiřuje rozničky, způsobuje znecitlivění pokožky, takzvanou robotickou chůzi [u vyšších dávek] a zrychluje srdeční činnost.

 

Pokud je DXM užíváno ve formě sirupu, je velmi častá nevolnost a zvracení, způsobená právě velkým množstvím vypitého sirupu. Často se pak stává i to že je sirup vyzvracen ještě dřív než se dextrometorfan stihne vstřebat a ze stavu je nic. Proto je lepší užívat DXM buď čisté, nebo ve formě tablet.

 

DXM není fyzicky návykové a způsobuje jen slabou psychickou závislost. Nebezpečí předávkování je také nízké, jelikož životu nebezpečné začínají být až dávky nad 2000mg.
Zřejmě největším nebezpečím DXM, jež si vyžádalo již mnoho úmrtí je to, že ne všechny léky obsahující dextrometorfan obsahují pouze dextrometorfan. Proto se vždy důkladně přesvěčte o tom že váš lék obsahuje jako jedinou účinnou látku dextrometorfani hydrobromidum.

Dalším velkým nebezpečím je to že DXM se nesmí kombinovat s mnoha jinými drogami a léky. Nejnebezpečnější jsou kombinace s MAO-inhibitory [jsou v některých rostlinách a taky lécích na deprese], amfetaminy, substituovanými amfetaminy [extáze] a některými léky na alergii. Tyto kombinace mohou způsobit serotoninový syndrom při kterém zvednete teplotu nad 43 stupňů celsia a s velkou pravděpodobností zemřete, případně budete mít trvale zničený mozek. Krom těchto kombinací však existuje ještě mnoho dalších stejně nebezpečných a proto pro jistotu nekombinujte DXM s žádným lékem ani drogou.

Dalším nebezpečím je to, že velmi malé procento lidí má jakousi přecitlivost na DXM a mohou již při relativně nízkých dávkách pociťovat velmi nepříjemné pocity.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

První užití a deprese

(Nový uživatel, 4. 2. 2018 4:59)

Čaute, je dobrý si dát stopex na deprese? mám 21 tablet co mi dala kámoška na kašel (zbyli z doby kdy byli ještě na prodej bez receptu). Mám teď zrovna těžší životní období a deprese a potřebuji poradit zda dmx mi nemůže při dávce např. 5 tablet stopexu, způsobit bad trip(nikdy jsem dmx neměl, pouze cannabis, což je hlavní antidepresivum a případně MDMA na party párkrát).

Re: První užití a deprese

(forU, 4. 2. 2018 14:14)

5 tablet máš 150mg, to skoro ani nepocítíš. Akorát budeš možná uvolněnější. Pokud chceš mít fakt nějaký stav (podobný trávě a alkoholu), dej si takových 15 tablet - 450mg. Celých 21 tablet máš 630mg a to už by ses sjel celkem dost. Na depresi to není špatné (jednou za čas), je to dissociativum, takové odtržení od reality, zasnění, relax. Větší riziko bad tripu vidím po užití psychedelik, tam mám jednu špatnou zkušenost.

Re: První užití a deprese

(0802, 8. 2. 2018 10:07)

Byl skvelej a pomuze, co bych ted za tech 21 dal

Prosba

(Dextro, 5. 2. 2018 12:05)

Neviete niekto kde sa da dostat k cistemu dxm? Sirupy su fakt na nic, nic z toho clovek nema, ziadny uspokojivy stav len dobru sr..:D skusal niekto cez amazon si objednat? Myslite si e to je kontrolovane?
Velmi mi chybaju tie uzasne stavy..

dmx je dostupný

(4k_ultrahd, 30. 12. 2017 12:39)

dmx si samozdřejmě koupit v lékárně bez receptu.
stačí si koupit robitussin antitussicum na suchý kašel dejme tomu 2 lahve.
pak neni nic jednoduššího než jít na yotube a tam zadat " how to extrtact dxm" :|

Re: dmx je dostupný

(Milovník Stopexu, 1. 1. 2018 14:59)

U robitussinu to jde vypít i bez extrakce, musíš to smíchat s coca colou, nebo jakýmkoliv nápojem co obsahuje kyselinu fosforečnou. Nevýhoda je že jeden robitussin obsahuje jen 150 mg DXM. Víc DXM obsahuje mugotussol, ale ten chutná fakt hrozně a navíc obsahuje maltitol, ze kterýho se posereš. Takže mugotussol je nejlepší na extrakci, protože je nejkoncentrovaněší, jedna flaška má 380 mg DXM na 190 ml sirupu.

Re: Re: dmx je dostupný

(m666, 2. 1. 2018 12:36)

Ten maltitol je fakt shit, Mugotussol jsem měl 3x a poprvé jsem z něho dostal fakt nepříjemnou sračku, nezvracel jsem. V dalších dvou případech jsem to asi po hodině a půl vyzvracel, ačkoli jsem to ředil cocacolou. Každopádně je tam těch 380mg dxm, high dobrý (vždy se to asi stihlo vstřebat než to šlo ze mě ven), lepší sirup poměr cena/výkon neznám. Ale vypít 2 flašky by už asi v pohodě nebylo vzhledem k projimavým účinkům. Do nějaké extrakce dxm jít nechci. Názory?

Re: Re: Re: dmx je dostupný

(Milovník Stopexu, 2. 1. 2018 18:53)

2 lahve mugotussolu by bylo asi moc, někde jsem četl že maltitol ve vyšších množstvích poškozuje játra. Takže pokud bys ses chtěl pořádně sjet, asi bych dal 1 flašku mugotussolu a 1 robitussin nebo meddex. 300 ml sirupu by mělo být v pohodě. Ta extrakce není nic težkýho, v létě jsem extrahoval DMT z chrastice. Někdo by měl založit pořádný fórum, abychom tu nekomentovali ten příspěvek jak blbci.

Re: Re: Re: Re: dmx je dostupný

(Dxm lover, 15. 1. 2018 20:30)

O extrakci dmt jsem se pokousel ale nepoznal jsem chrastici :D potreboval bych help

Re: dmx je dostupný

(RV, 16. 1. 2018 17:49)

a čo Meddex s tým nie sú dáke problémy či?

Je to sračka

(Radim, 9. 1. 2018 0:24)

Lidi serte na to, najděte si něco lepšího. Ty sirupy jsou strašný sračky. Extrahovat by to ještě šlo ale stejně, kdo by chtěl furt utrácet tolik peněz jen aby jste si to pořádně užili. Ten stopex byl ještě v pohodě. Dát 150 kč za pořádnej vylet jeste slo ale 175 kč za mugotussol (mel by mít nejvíc dmt ze vsech) jen proto aby vás svědilo celé tělo mi prijde na hovno a ještě k tomu to chutná tak odporně s tou coca collou. Prostě se to nevyplatí.

Re: Je to sračka

(Radim, 9. 1. 2018 0:25)

a když sem vysral asi litr vody tak sem si připadal lehčí to je pravda

Expiracia stopexu

(Medy, 8. 1. 2018 18:23)

Myslite, ze si mozem dat stopex aj po expiracii? Je 2 roky po expiracii a planujem si dat 500mg dxm. Prosim poradte.

nové dxm?

(Idk, 4. 1. 2018 22:56)

na netu jsem našel látku jménem benzydamin, halucinogen se stimulujícími účinky, prodává se jako tantum verde, ale tam je v neúčinných množstvích, dál je na trhu tantum rosa, což jsou sáčky s benzydaminem určený k intimní hygieně... spíš mě to dost pobavilo že něco takovýho sjíždí, ale sjede to.... :D :D :D
nějaký info na wiki:
https://psychonautwiki.org/wiki/Benzydamine
trip report:
https://drugs-forum.com/threads/benzydamine-help.35583/

wtf

(nwm, 4. 1. 2018 1:56)

Ok dal jsem robitussin s colou (cca 400mg) a neudělalo mi to absolutně nic.. jen mi bylo logicky špatně od žaludku a jinak absolutně žádný účinek.. necítil jsem se prostě ani uvolněně ani nijak odlišně oproti normálu. Tak nevím jestli jsem něco udělal špatně ale tu sračku už znova pít nehodlám :D

Re: wtf

(Milovník Stopexu, 4. 1. 2018 22:44)

Robitussin má jen 150 mg, což je hodně málo. Při takových dávkách to skoro ani necítíš. Účinky taky hodně záleží na hmotnosti. Nedivím se ti že to znova pít nechceš, je to pěknej humus. Já si dám mugotussol s robitussinem asi jednou za měsíc, jako připomínku starých časů se stopexem kterej jsem sjíždel 1 balení za 3-4 dny.

R.I.P. DXM

(Milovník Stopexu, 15. 8. 2017 19:46)

Tuto úžasnou látku jsem miloval jako málo jakou věc ve svém životě, pomohla mi poznat moji duši a svět kolem mě. DXM bude na vždy v mém srdci ;(. Zrovna teď jsem viděl reporáž na primě kde o tom mluvili, říkali že to prý používají narkomani místo drog a v pozadí bylo video kde si někdo něco nahříval na lžíci a pak to nabíral do stříkačky... celkem smutné co tyhle společnosti cpou lidem za sračky. Ale mám celkem kliku, včera, den před zákazem, mi něco v hlavě řeklo ať jdu nakupovat Stopex, tak jsem se vzal a šel koupit tři balení Stopexu. Ty tři poslední plata si užiju jako nikdy.

Re: R.I.P. DXM

(Luci, 18. 12. 2017 22:04)

Založíme nějakej kult. Je to už půlrok a není den, kdy bych to neoplakal. DXM jsem si objednal, ale už je v čr zakázaný úplně a tak ho zabavili. Ty hnusný kapky se nedaj pít. R.I.P. tři roky v dxm deliriu. Jedna z mých nejoblíbenějších věcí na světě (A nemyslím drog, ale věcí vůbec). Myslím, že jsem díky němu poznal sám sebe a zažil jsem nejbizardnější a nejlepší chvíle v životě.

Re: Re: R.I.P. DXM

(Hen, 18. 12. 2017 23:38)

Presne, moje slova..

Re: Re: R.I.P. DXM

(Milovník Stopexu, 19. 12. 2017 22:33)

Taky jsem ještě v den zákazu zkoušel objednávat Stopex z netu, nejdřív to potvrdili a potom stornovali... Potom jsem obcházel lékárny, všude mi řekli že Stopex je už na předpis, po třetí lékárně jsem se na to vysral a šel dom plakat do kouta. Pak se dozvím že v dr. maxovi to bylo ještě v den zákazu volně prodejný... bohužel již po zavírací době... Btw našel jsem návod na extrakci dxm ze sirupu https://psychonautwiki.org/wiki/Acid-base_DXM_extraction


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »