Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dextrometorfan se běžně používá jako prostředek proti kašli. V daleko vyšších dávkách však působí jako dissociativum s účinky podobnými ketaminu.

 

Dextrometorfan se běžně používá k léčbě suchého a dráždivého kašle. V čistém stavu vypadá jako bílí prášek či krystalky. V lékárně se ale nejčastěji prodává ve formě sirupu či tablet. Ve vyšších dávkách působí DXM jako halucinogen – dissociativum. Jeho účinky se podobají látkám jako je ketamin či PCP.

 

Účinky dextrometorfanu se velice liší u různých dávek.

Pro slabé stavy, kdy člověk vnímá svět pouze trošku jinak, stačí okolo 200mg.

Dávky okolo 400-600mg se pak užívají nejčastěji a dochází při nich ke středně silné disociaci, kdy člověk částečně vnímá tento svět a částečně je někde „jinde“.

Při vyšších dávkách k 800mg se pak účinky dále zesilují.

Velmi vysoké dávky nad 1200mg již vyvolávají stavy zcela mimo realitu.

 

Léky na kašel s obsahem DXM se dají zakoupit volně bez předpisu a na jejich nákupu, vlastnění či užívání není nic ilegálního. Pokud by jste se ale pokoušeli extrahovat z těchto léků čistý dextrometorfan, mohlo by to být posuzováno jako nedovolená výroba omamných a psychotropních látek.

 

Dextrometorfan je chemicky podobný opiátům a fencyklidinům. Je to v podstatě sůl jednoho z izomerů levorpanolu, což je narkotické analgetikum. Jedná se o d-formu racemetorfanu.

 

Dextrometorfan je dissociativum, tudíž způsobuje jakési oddělení duše a mysli od reálného světa. To se projevuje stavy, kdy je člověk částečně v realitě, ale částečně v jakémsi snu, tudíž jak okolí tak sebe samého vnímá zcela jiným způsobem. Účinky DXM se dosti liší podle výše dávek a proto bývají často rozdělovány do 4 úrovní, přičemž každá přejímá účinky té předchozí, ale přidává k nim něco navíc.

První úroveň se projevuje už u dávek okolo 150mg. Člověk se při ní cítí spokojeně a rozjařeně, dobře se mu povídá s jinými lidmi, okolí vnímá mírně jinak, má dosti energie, atd.

Druhá úroveň se projevuje u dávek okolo 450mg a způsobuje již částečné oddělení od reality. Člověku se vše zdá jako krásný sen, z každé věci se raduje, okolí mu připadá výjmečné, cítí příjemný pocit tepla všude po těle, napadají ho zvláštní myšlenky a asociace.

Třetí úroveň se projevuje u dávek okolo 700mg a navozuje již velmi silnou dissociaci. Člověk si připadá oddělen od reality, spíše jako pozorovatel v jiném světě. Objevují se i halucinace.

Čtvrtá úroveň se projevuje u velmi vysokých dávek okolo 1250mg. Člověk při ní zcela ztrácí kontakt s realitou. Popisovány jsou stavy prožití vlastní smrti či opouštění těla (astrální cestování). 

 

DXM mírně rozšiřuje rozničky, způsobuje znecitlivění pokožky, takzvanou robotickou chůzi [u vyšších dávek] a zrychluje srdeční činnost.

 

Pokud je DXM užíváno ve formě sirupu, je velmi častá nevolnost a zvracení, způsobená právě velkým množstvím vypitého sirupu. Často se pak stává i to že je sirup vyzvracen ještě dřív než se dextrometorfan stihne vstřebat a ze stavu je nic. Proto je lepší užívat DXM buď čisté, nebo ve formě tablet.

 

DXM není fyzicky návykové a způsobuje jen slabou psychickou závislost. Nebezpečí předávkování je také nízké, jelikož životu nebezpečné začínají být až dávky nad 2000mg.
Zřejmě největším nebezpečím DXM, jež si vyžádalo již mnoho úmrtí je to, že ne všechny léky obsahující dextrometorfan obsahují pouze dextrometorfan. Proto se vždy důkladně přesvěčte o tom že váš lék obsahuje jako jedinou účinnou látku dextrometorfani hydrobromidum.

Dalším velkým nebezpečím je to že DXM se nesmí kombinovat s mnoha jinými drogami a léky. Nejnebezpečnější jsou kombinace s MAO-inhibitory [jsou v některých rostlinách a taky lécích na deprese], amfetaminy, substituovanými amfetaminy [extáze] a některými léky na alergii. Tyto kombinace mohou způsobit serotoninový syndrom při kterém zvednete teplotu nad 43 stupňů celsia a s velkou pravděpodobností zemřete, případně budete mít trvale zničený mozek. Krom těchto kombinací však existuje ještě mnoho dalších stejně nebezpečných a proto pro jistotu nekombinujte DXM s žádným lékem ani drogou.

Dalším nebezpečím je to, že velmi malé procento lidí má jakousi přecitlivost na DXM a mohou již při relativně nízkých dávkách pociťovat velmi nepříjemné pocity.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: R.I.P. DXM

(:(, 31. 12. 2017 2:26)

Každý kdo to zažil nemůže než souhlasit, čas s ním byl nejlepší čas vůbec. Dával mi důvod žít a samozřejmě nemluvim o závislosti, ale ukazoval mi směr. Na stopexu to byla pravá radost ze života. Těžko to vysvětlovat takovym, co si to nezažili a co z toho dělaj fet. Tuhle skvělou věc by měli minimálně alespoň předepisovat psychiatři. RIP navždy, teď to jdu taky oplakat.

rip

(miluju dxm, 18. 12. 2017 22:10)

Můj rekord- plato a půl naráz (45 tablet). Pak jsem po pár hodinách dobíral. Chybí mi. Nejhorší půlrok plnej střízlivosti.

Coca Cola a mugotussol

(Anonym, 15. 12. 2017 22:12)

Zkoušel jsem mugotussol + cocacoca, 1 flaška a asi půl lirt coly, chuť byla odporná, stav byl celkem fajn, ale při náběhu jsem se poblil, potom přišily průjmy, nadýmání... moc super to teda nebylo, máte nějaký doporučení na nějakej jinej přípravek co tohle nedělá? Díky

Re: Coca Cola a mugotussol

(anonym2, 16. 12. 2017 1:27)

Já dal včera 2 flašky Meddexu (320 mg) s pepsi, není to tak odporné a v poho jsem to vypil ... jinak byla to moje první zkušenost s DXM. Po asi hodině přišel stav, byl jsem jak na šrot, motal jsem se v chůzi, ale bylo mi příjemně (akorát mě svědilo celé tělo, ale cajk). Po další hodině jsem bohužel vše vyblil a jen jsem tak ležel na koberci totálně přejetý :D pak jsem šel spát. Trávu hulím v pohodě ale tohle mě totálně zrušilo :X Každopádně vyspal jsem se z toho dobře, žádná nevolnost.

Re: Re: Coca Cola a mugotussol

(Anonym, 16. 12. 2017 18:10)

Hmm, tak příště zkusím meddex. Tohle nebyla moje první zkušenost s dxm, můj dosavadní rekord je 1080 mg (36 tablet stopexu) :D. Jinak dík za typ

Tornado, earchquakes?! No, it is XEvil.

(Mashateelo, 12. 12. 2017 19:34)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Lean

(xxxloo, 26. 11. 2017 23:08)

Máte někdo zkušenosti s tussinem (robitussin) ?
Chci zkusit lean/purple drank a nevím kolik toho mám dát pro začátek.Díkyy

Re: Lean

(Crxwn, 5. 12. 2017 18:46)

Dej si asi 1l/robitussin

Ako?

(Hen, 30. 11. 2017 22:08)

Ako to teraz riesit ked neni na sr ani cr volnepredajny stopex? Syrupi su riadny hnus a este su aj k nicomu, ked vsetko ide po case aj tak von a nic z toho nemate tak to za to ani nestoji.
Nejake riesena? Rady? Prosiim :)

Re: Ako?

(Hen, 30. 11. 2017 22:10)

*sirupy (pardon)

Amazon

(Hen, 31. 10. 2017 14:39)

skusili ste si objednat niekto cez amazon pripravky ktore obsahuju v podstate len dxm? Maju tam toho vela a odosielaju aj na sr alebo cr niektore aj. Dajte vediet

Re: Amazon

(Hen, 19. 11. 2017 15:39)

Nikto nejake skusenosti?

Šňupání Stopexu

(Kokůtek, 13. 11. 2017 19:16)

Myslíte že je možný šňupat Stopex? Máme málo tabletek na to abysme se pořádně zníčili tak se chci zeptat je-li možný ho šňupat jestli by menší počet rozdrcených tablet nefungoval líp když jich je málo. Nebo myslíte si že to bude mít podobný účinky nebo mě to jen odrovná?

Re: Šňupání Stopexu

(Hen, 15. 11. 2017 11:48)

No, logicky, gramaz bude stale rovnaka, takze Ci uz si das tych par tbl do zaludku alebo cez nos, tak stale to bude rovnake mnozstvo dxm. A cez nos absolutne neodporucam, to kolko by si si musel dat aby to k niecomu bolo a plus by to bolo asi riadne odporne, radsej klasicky pekne :)

Dex

(Dexfriend, 4. 11. 2017 18:20)

Nekdo kdo by si rad povidal o svych zkusenostech s dxm (i jinych leciv a latek)
Piste: zenavmetru@seznam.cz

Co a jak

(name, 26. 10. 2017 2:02)

jednou jsem skusil 7 tabletek stopexu a efekt skoro žádný jen sem byl moc veselej rád sem se s nekym bavil a na zacatku mě poradně svědila hlava ale halušky žádný a k dalšimu stopexu už bohužel přistup nemam kazdopadne nevi nekdo jak se to da lehce sehnat popř. kolik tak mugotussolu vyrovná 15 tabletek stopexu? poradte prosim

Re: Co a jak

(Josef, 26. 10. 2017 14:33)

Mugotusol musíš naředit s Coca Colou, která obsahuje kyselinu fosforečnou. Ta odbourá dihydrát sodné soli sacharinu který je obsažený v sirupu.

Alternatíva

(RV, 17. 8. 2017 18:53)

Aká je alternatíva? Stopex je tuším u vás aj sirup... a čo Mugotussol či Meddex tiež sirupy, no a aj Robitussin tuším, ale tam asi budú aj iné látky okrem DXM.

Re: Alternatíva

(lol, 26. 10. 2017 2:10)

hej mugotussol ale musis to smichat s coca colou - kyselina forforecna - nevyblujes to

lsa

(radim, 26. 10. 2017 2:07)

vim ze to sem nepatri ale pokud nesezenete dmx tak si na internetu kupte kilo seminek havaiske ruze a extrahujte si to a mate nahrazku lsd


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »