Jdi na obsah Jdi na menu
 

Kontaktní centra [KC] nabízejí své služby cílové skupině drogově závislých, která není v kontaktu s jinými zdravotními a sociálními institucemi [skrytá populace]. KC překonávají psychologické a administrativní bariéry dostupnosti a umožňují této klientele přístup ke službám bez jakéhokoliv doporučení, přímo z ulice, anonymně a v neformálním prostředí, proto se též nazývají "nízkoprahová" ["low threshold"].

 

Základní program kontaktního centra je kontaktní práce, výchovné a vzdělávací aktivity, kontaktní poradenství, výměna injekčního náčiní a zdravotní ošetření. Činnost probíhá především v kontaktní místnosti, kde jsou pracovníci spolu s klienty. Provozu kontaktní místnosti napomáhá spoluspráva z řad klientů. Doba pobytu v kontaktní místnosti je obvykle časově omezena [většinou na 2 hodiny, v zimním období 3 hodiny]. Klienti kontaktní místnosti mohou být, a obvykle jsou, pod vlivem drogy, nesmí však jakkoliv manipulovat s drogou přímo na místě nebo se dopouštět násilí. Při porušení těchto elementárních pravidel klient musí odejít a má vysloven zákaz vstupu na určité časové období. Klienti kontaktní místnosti mohou využívat potravinový servis [polévka, čaj a pečivo, případně další potraviny a nápoje zdarma nebo za symbolickou cenu], vitaminový servis a hygienický servis [možnost se osprchovat, vyprat prádlo v pračce atd.]. Větší možnosti než v terénu má základní zdravotní péče, prováděná zdravotní sestrou nebo i lékařem. Kontaktní centra také provádějí testování na hepatitidy B,C a HIV. Klienti kontaktní místnosti jsou obvykle anonymní.

 

Druhou důležitou složkou práce KC je poradenství, které probíhá na žádost klienta odděleně od provozu kontaktní místnosti a zaměřuje se již na systematičtější [nikoliv pouze jednorázové] řešení zdravotních, sociálních, psychologických, vztahových, rodinných, právních a jiných problémů dle zhodnocení potřeb klienta. Může zahrnovat i podporu v abstinenci nebo přípravu na léčbu [předléčebné poradenství, motivační trénink]. Klient již většinou není anonymní a o procesu se vede řádná dokumentace se zajištěním ochrany osobních údajů. Častá je práce s rodiči, partnery nebo rodinami klientů, případně podpůrné a informační rodičovské skupiny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

вывод канализации из частного дома

(Antoniolda, 15. 4. 2020 20:28)

Доброго времени суток друзья! Предлагаем Вашему вниманию интересный сайт для заказа бурения скважин на воду. Заказывайте скважину для воды в ЕВРОБУРСЕРВИС – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! Более подробная информация размещена тут https://drive.google.com/open?id=1sdfGneLQ41UoBn9Cvxcg6SJKkOFslJPn
Увидимся!

Recommendations: how to promote your infodrogy.estranky.cz

(Latonyakiz, 27. 3. 2018 7:55)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.