Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mefedron, 4-methylmethkathinon [4-MMC] nebo 4-methylefedron je syntetická stimulační a entaktogenní droga ze tříd amfetaminů a kathinonů. Podle dostupných informací bývá obsažen v některých stimulačních přípravcích a někdy se prodává smíšen s methylonem. Jedná se o syntetickou látku založenou na na kathinonech obsažených ve východoafrické rostlině nazvané Kata jedlá. Mefedron může mít formu kapslí, tablet nebo bílého prášku, uživatelé ho mohou polykat, šňupat nebo injikovat.

 

V roce 2009 se mefedron stal čtvrtou nejpopulárnější pouliční drogou ve Spojeném království, za marihuanou, kokainem a extází.

 

Slangově se označuje jako mef, dron, MCAT nebo bubliny. Koncem roku 2009 začaly britské noviny drogu označovat jako meow nebo miaow [česky mňau], tedy názvem, který byl tehdy v ulicích téměř neznámý. Někdy se jméno zdvojuje jako meow meow nebo miaow miaow, tedy česky mňau mňau.

 

V Česku mefedron patří mezi zakázané látky. Do dubna 2011 se však běžně se prodával v obchodech, Češi ho nakupovali také z internetových obchodů v zahraničí. V lednu 2010 představili politici návrh změny legislativy pro zákaz mefedronu a dalších dosud nezakázaných látek. Návrh byl schválen a v podobě zákona 106/2011 Sb. vstoupil v účinnost 22. dubna 2011.

pupildilated.jpg

Dilatace pupil po užití 100mg 4-MMC

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář