Jdi na obsah Jdi na menu
 

Terénní programy zajišťují obvykle výměnný program jehel a stříkaček. Termín „výměnný" znamená, že klientovi je poskytován tento zdravotní materiál v případě, že přinese použité jehly a stříkačky, které se pak odborně likvidují. Díky tomu se zamezuje situaci, kdy klient použité „nádobíčko" odhodí. Klient má možnost získat sterilní jehly a stříkačky a nemusí užívat injekční náčiní společně s dalšími uživateli, což by vedlo ke zvýšení rizika nákazy infekčními nemocemi.

 

Streetworkeři poskytují informace o „bezpečném" užívání drog [snaží se informovat klienty o bezpečnějších, méně ohrožujících způsobech aplikace drog, upozorňovat je na nebezpečí kombinací drog apod.]. Tento postup je založený na principu: „když už bereš, tak ber tak, aby sis pokud možno ublížil co nejméně". Je samozřejmě jasné, že samotné užívání drog jakýmkoli způsobem je ohrožující, nicméně pokud s ním klient nechce přestat, tak rozumné ho přimět třeba aspoň k tomu, aby si vyměnil injekční náčiní a aby nesdílel stříkačky s dalšími lidmi. Terénní pracovníci poskytují informační materiály [např. časopis Dekontaminace, který je určen uživatelům drog, letáky s informacemi o infekčních chorobách a dalších zdravotních rizicích]. V mezích možností, které jsou dané prací přímo na ulici, zajistí základní zdravotní ošetření. V případě potřeby a zájmu klienta poradí ohledně sociálně právních záležitostí, léčby, atd. Jak již bylo výše uvedeno, využití služeb je bezplatné a anonymní.

 

Speciální terénní programy jsou určené pro rekreační uživatele drog na různých hudebních akcích [např. na velkých letních festivalech], jejichž hlavním cílem je objektivně informovat především příležitostné uživatele drog a experimentátory o účincích a rizicích jednotlivých drog a o dalších aspektech „nočního života" včetně informací o bezpečném sexu. Snaží se drogové experimentátory tímto způsobem chránit před případnými „drogovými nehodami" či zdravotními a legislativními riziky. Organizace sdružené v projektu Safer Party nabízejí např. útulný chill-out s hudební produkcí, vitamínovým servisem a poradenskou péčí, v případě jakýchkoliv krizových situací z důvodů psychických - stavy nezvladatelné úzkosti, strachu, paniky či zmatenosti slangově označované jako „bad trip" - nebo z důvodů fyzických - tělesná zranění, nevolnost, omdlévání, dehydratace - zde účastník hudebního festivalu najde přátelskou pomoc a profesionální podporu. Služby jsou také poskytovány zdarma a anonymně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil break 99% types of captchas

(Mashateelo, 12. 12. 2017 19:33)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.