Jdi na obsah Jdi na menu
 

1. Testování přítomnosti drog v těle z moči
Pro provedení testu je zapotřebí vzorek moči. Testovací proužky nebo destičky jsou použity k okamžitému zjištění výsledku. Objevily se sice určité návody nebo přípravky, které mohou pomoci projít močovým testem, ale jejich účinnost je velmi sporná. Při provádění testu je vždy nutné striktně dodržovat výrobcem předepsaná pravidla, jinak by mohlo dojít k chybnému stanovení výsledku testu. Pomocí močových testů je možné zjistit například marihuanu až 80 dní zpětně.
 
 
2. Testování přítomnosti drog v těle z vlasů
Testování přítomnosti drog z vlasových folikul [váčků] je docela přesné a je možné pomocí něj zjistit drogu v těle, která byla užita až před šesti měsíci nebo dříve. Jak vlasy rostou, je možné některé drogy zjistit ze střední části vlasu, čím jsou tedy vlasy delší, tím je možné zjistit drogu, která byla užita před delším období. Testování pomocí vlasů se provádí převážně ve specializovaných laboratořích, kde se používá pouze úsek vlasu odebraný přibližně 3 - 5cm od kůže hlavy, což sníží dobu, do kdy je možné zjisti užití drogy zhruba na 90 dnů. Někteří lidé se snaží zamezit zjištění drogy v jejich těle tím, že si oholí hlavu, pro test je však možné použít i chlupy z jiných částí těla.
 
 
3. Testování přítomnosti drog v těle ze slin
Pro vykonání testu je zapotřebí vzorek slin a je možné zjisti požití drogy během několika předchozích dnů. Výhodou drogových testů založených na vzorku slin je to, že je velmi obtížné jejich falšování nebo podvedení. Další výhodou je relativně snadné odebrání vzorku. Přesnost těchto testů je srovnatelná s močovými testy. Slinové testy používá například policie České republiky.
 
 
4. Testování přítomnosti drog v těle z potu
Potové testy mají podobu speciálních náplastí, které se připevní na kůži a po určitou dobu je odebírán pot. Potové testy se využívají téměř výlučně v dětských ochranných zařízeních, sociálních ústavech, drogových léčebnách a podobných zařízeních, kde je nutné kontrolovat zneužívání drog po delší období a kde použití močových testů není praktické. Náplasti mají bezpečnostní mechanismy proti nepovolenému odstranění a poté opětovnému nasazení. Pouze pověřená osoba může na konci kontrolovaného období odstranit náplast a provést test, zda během tohoto období testovaná osoba neužívala drogy.
 
 
 
Možnosti použití drogových testů
Možnosti použití drogových testů jsou opravdu velké. A jejich používání je stále častější. Screeningové drogové testy se používají v soukromých firmách v rámci vstupní zdravotní prohlídky, ale také pro průběžné kontroly, zda zaměstnanci nechodí do práce pod vlivem drog. Používají se také v základních, středních školách a zvláštních školách pro testování žáků, dále v psychiatrických a protidrogových léčebnách pro testování klientů. Drogové testy používá také policie pro kontrolu, zda řidiči neřídí pod vlivem drog. Stejně tak jsou však drogové testy vhodné pro rodiče, kteří mají podezření, že se jejich dítě mohlo setkat s drogou.
 
 
 
Detekční doby jednotlivých drog
Testování přítomnosti drogy v těle pomocí krve, močí, slin nebo jiných metod slouží pouze pro určení, zda je v době provádění testu určitý typ drogy obsažen v těle testované osoby. Existuje velmi široké rozmezí odhadů, jak dlouho se může droga nacházet v těle. A bez ohledu na to, jakou metodu pro testování použijeme, je vždy nutné počítat s tímto časovým rozptylem. Stejně jako každá droga zůstává v těle různě dlouhou dobu, tak vliv na tuto dobu mají také vlastnosti samotného jedince. Mezi hlavní parametry patří věk, pohlaví, váha, podíl tělesného tuku, rychlost metabolismu, celkové zdraví a také samozřejmě množství užité drogy a doba, během které byla tato droga požita. Proto nelze nikdy stanovit přesný čas, kdy byla droga konzumovaná. Dále uvedená tabulka uvádí průměrné doby nejčastěji užívaných drog, kdy je možné drogu detekovat pomocí drogového testu. Z výše uvedených důvodů jsou doby velmi široké. Proto ještě jednou upozorňujeme, že drogové testy neslouží pro stanovení času, kdy byla droga užita, ale pouze pro zjištění, zda je v době testu přítomna droga v těle.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pervitin

(Adrianka19, 28. 1. 2020 23:11)

Zdravím....dnes jsem užila pervitin jak dlouho se bude držet v moci nebo v krvi?Myslíte ze 3.2 by byli testy negativní?.dekuji

Free XEvil Demo solve 99% types of captcha

(Mashateelo, 12. 12. 2017 22:05)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Existují i on-line drogové testy

(Mirek, 2. 1. 2016 13:28)

Existují i <a href="www.thcmetr.cz">drogové testy online</a>. Nechcete je přidat do seznamu?

Re: Existují i on-line drogové testy

(Riky, 4. 6. 2017 19:50)

ale je to placené, že? ;(