Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dextrometorfan se běžně používá jako prostředek proti kašli. V daleko vyšších dávkách však působí jako dissociativum s účinky podobnými ketaminu.

 

Dextrometorfan se běžně používá k léčbě suchého a dráždivého kašle. V čistém stavu vypadá jako bílí prášek či krystalky. V lékárně se ale nejčastěji prodává ve formě sirupu či tablet. Ve vyšších dávkách působí DXM jako halucinogen – dissociativum. Jeho účinky se podobají látkám jako je ketamin či PCP.

 

Účinky dextrometorfanu se velice liší u různých dávek.

Pro slabé stavy, kdy člověk vnímá svět pouze trošku jinak, stačí okolo 200mg.

Dávky okolo 400-600mg se pak užívají nejčastěji a dochází při nich ke středně silné disociaci, kdy člověk částečně vnímá tento svět a částečně je někde „jinde“.

Při vyšších dávkách k 800mg se pak účinky dále zesilují.

Velmi vysoké dávky nad 1200mg již vyvolávají stavy zcela mimo realitu.

 

Léky na kašel s obsahem DXM se dají zakoupit volně bez předpisu a na jejich nákupu, vlastnění či užívání není nic ilegálního. Pokud by jste se ale pokoušeli extrahovat z těchto léků čistý dextrometorfan, mohlo by to být posuzováno jako nedovolená výroba omamných a psychotropních látek.

 

Dextrometorfan je chemicky podobný opiátům a fencyklidinům. Je to v podstatě sůl jednoho z izomerů levorpanolu, což je narkotické analgetikum. Jedná se o d-formu racemetorfanu.

 

Dextrometorfan je dissociativum, tudíž způsobuje jakési oddělení duše a mysli od reálného světa. To se projevuje stavy, kdy je člověk částečně v realitě, ale částečně v jakémsi snu, tudíž jak okolí tak sebe samého vnímá zcela jiným způsobem. Účinky DXM se dosti liší podle výše dávek a proto bývají často rozdělovány do 4 úrovní, přičemž každá přejímá účinky té předchozí, ale přidává k nim něco navíc.

První úroveň se projevuje už u dávek okolo 150mg. Člověk se při ní cítí spokojeně a rozjařeně, dobře se mu povídá s jinými lidmi, okolí vnímá mírně jinak, má dosti energie, atd.

Druhá úroveň se projevuje u dávek okolo 450mg a způsobuje již částečné oddělení od reality. Člověku se vše zdá jako krásný sen, z každé věci se raduje, okolí mu připadá výjmečné, cítí příjemný pocit tepla všude po těle, napadají ho zvláštní myšlenky a asociace.

Třetí úroveň se projevuje u dávek okolo 700mg a navozuje již velmi silnou dissociaci. Člověk si připadá oddělen od reality, spíše jako pozorovatel v jiném světě. Objevují se i halucinace.

Čtvrtá úroveň se projevuje u velmi vysokých dávek okolo 1250mg. Člověk při ní zcela ztrácí kontakt s realitou. Popisovány jsou stavy prožití vlastní smrti či opouštění těla (astrální cestování). 

 

DXM mírně rozšiřuje rozničky, způsobuje znecitlivění pokožky, takzvanou robotickou chůzi [u vyšších dávek] a zrychluje srdeční činnost.

 

Pokud je DXM užíváno ve formě sirupu, je velmi častá nevolnost a zvracení, způsobená právě velkým množstvím vypitého sirupu. Často se pak stává i to že je sirup vyzvracen ještě dřív než se dextrometorfan stihne vstřebat a ze stavu je nic. Proto je lepší užívat DXM buď čisté, nebo ve formě tablet.

 

DXM není fyzicky návykové a způsobuje jen slabou psychickou závislost. Nebezpečí předávkování je také nízké, jelikož životu nebezpečné začínají být až dávky nad 2000mg.
Zřejmě největším nebezpečím DXM, jež si vyžádalo již mnoho úmrtí je to, že ne všechny léky obsahující dextrometorfan obsahují pouze dextrometorfan. Proto se vždy důkladně přesvěčte o tom že váš lék obsahuje jako jedinou účinnou látku dextrometorfani hydrobromidum.

Dalším velkým nebezpečím je to že DXM se nesmí kombinovat s mnoha jinými drogami a léky. Nejnebezpečnější jsou kombinace s MAO-inhibitory [jsou v některých rostlinách a taky lécích na deprese], amfetaminy, substituovanými amfetaminy [extáze] a některými léky na alergii. Tyto kombinace mohou způsobit serotoninový syndrom při kterém zvednete teplotu nad 43 stupňů celsia a s velkou pravděpodobností zemřete, případně budete mít trvale zničený mozek. Krom těchto kombinací však existuje ještě mnoho dalších stejně nebezpečných a proto pro jistotu nekombinujte DXM s žádným lékem ani drogou.

Dalším nebezpečím je to, že velmi malé procento lidí má jakousi přecitlivost na DXM a mohou již při relativně nízkých dávkách pociťovat velmi nepříjemné pocity.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

JDETE DO PRDELE

(PREDPIS ?, 15. 8. 2017 15:30)

Zkurvenci, pojebte do jednoho s nejaky predpisama, mrdky.

Škoda.

(Stop-ex stop. , 15. 8. 2017 11:00)

Tak a je to v řiti ....
https://www.novinky.cz/domaci/446288-dvojice-leku-na-kasel-je-nove-na-predpis-jsou-halucinogenni-a-mladi-je-zneuzivali.html

Pro lidi s depresemi a psychotickými epizodami zakázali i tuto skělou alternativu .

Tolerance

(Dřevo, 8. 8. 2017 22:44)

Dxm beru už osm měsíců ve formě tablet (Stopexu)
je nutno podotknout že je beru týdně tak dvakrát....což je dost ale nepozoruji na sobě nějaké vedlejší účinky off pills beru většinou tak 9 pills což je 180mg a když je nálada tak 12 pills (360mg)...moje nejviší dávka je 30 pills což je 1000 mg a řeknu vám jděte na to postupně já z 20 skočil na 30 a horor trip af.
Další věc že si často člověk vybuduje jakousi imunitu :/ ale ta se po cca desetidenní pauze zmírní.
Nazávěr bych chtěl dodat nějaké tipy pro lidi se zvýšenou citlivostí (ke kterým patřím i já) na DXM tzn. svědění zvracení atd během nájezdu.Nejlepší léky se kterými se dá DXm kombinovat a které zmírňují ne-li eliminují efekty (bez vedlejších účinků) přecitlivnění jsou
Zenaro (předpis):eliminuje
Desloratadin mylan (předpis).eliminuje
desloratadyn xantys (předpis které je snadné sehnat u jakékoliv alergoložky):eliminuje
Analergin:výrazně zmírňuje tzn. žádné zvracení a svědění jen lehké nevolno (bez předpisu)
Příjemný let

Addicted

(Bliss, 3. 7. 2017 0:24)

Ja na ucinky prisel nahodou, jelikoz jsem byl na party s kamoskou a ona byla nachlazena, dala si kouli za ten vecer a druhej den stopex na kasel, dle doporucene davky, ale ucinky propukly, typuji v dusledku zatizenych jater, jez zpracovavali MDMA a jeste '' Buh vi, co do tech kouli davaj'' :D
Muselo to byt psycho, ze nevedela, co se s ni deje, mela pocit, ze umrela.. Ta disociace.
Ja pak daval parkrat 6 tablet, zajimavy stavy, videl jsem jakoby frekventovane a pokazde mi bylo na zvraceni. Ale myslelo se paradne, vzdycky sem se chodival projit nekam do prirody. V noci to bylo taky pekne, prislo mi, ze vidim jem tmu a neonovou belost v mem pokoji, jine vnimani svetla ve tme, tezko to popsat.
A jednou sme se zridili s kombinaci chlastu a travy, ale stopexu jsme nedali vic jak 8 a to si pamatuju, ze to bylo skoro jako na houbach, neskutecna vysmatos, ale koordinace daleko horsi :D si pomatuju. Ze jsme prekracovali metrovou strouhu a kamoska to stejne nedala a spadla do ni :D
Ten stopexovy stav jde tezko popsat, pokud ma nekdo zkusenosti s drogami, je to neco jako dojez po kouli nebo po P a dat si na to treba 7 hub a panaka :D
Ale uz k tomu mam respek, mam blizkeho cloveka, kery stopex zneuziva ob-den, mozna i denne. Vzdycky to na ni poznam, kdyz si to vyloupne nekde v zakulisi. Najednou spoceny oblicej, hlasity dech pak nasleduje horsi artikulace. Ted aby dohnala ty prvotni stavy, tak to zapiji tvrdym a pali buky.
Lidi na jatra to bude urcite drijak, vlastne i dalsi organy. Bojim se, co bude. Telo sice vydrzi hodne, ale kdyz to je skoro denne v takove kvantite

srandy

(kocur, 28. 6. 2017 14:50)

Také doporučuji..během té "jízdy" zavřít oči a "rozhlédnout se" po pokoji.
Nejlepší když je tma...
Nebo také...ležet a vytvořit si sama sebe ve vlastní mysli a pohybovat se jako v nějaké videohře

užít si a nepozvracet se

(kocur, 28. 6. 2017 14:42)

Ahoj... pokud si chcete užít naplno dextro... A hned na začátku se nepozvracet ...je škoda si to koupit nějak za ty 200kc a vyhodit to ze sebe...
Tak si jednoduše vezměte ty tablety a lehněte si na postel...pusťte si do sluchátek písničky....nebo si třeba pusťte film...ale hlavně nevstávejte..nijak se prostě nezvedejte.
Nějak před náběhem vám bude špatně...ale pokud se nezvednete...bude vše ok
Stačí ležet tak max..2hodiny a potom si můžete hopsat jak chcete.

Tohle platí spíš pro ty..kteří si to už někdy vzali...
Ti co si to berou poprvé...tak jsou většinou ok a blbě jim není..

2017.23.6.

(Stopex je boží dar, 23. 6. 2017 19:26)

AHOJ POKUD NEJAK CHCES POZNAT SVUJ ZIVOT TAK SI DEJ STOPEX POKUD CHCES UVIDET TU HNUSNOU STRANKU TOHO ZIVOTA CO MOMENTALNE ZIJES MUSIS POZNAT STOPEX A JESTLI CHCES ZJISTIT KDO JE KOLEM TEBE OPRAVDOVY KAMARAD OPET MUSIS ZKUSIT STOPEX ALE POZOR JAK JEDNOU ZKUSIS A POZNAS NEJDE TO VRATIT ZPET VEMU TI VESKEROU ILUZI O KRASNEM SVETE PLNEM POZITIVNICH EMOCI NE TO UPLNE NA OPAK SEBERU TI KAZDEJ CIT CO MAS V SOBE PRESTANES SE RADOVAT ZE ZIVOTA PROTOZE HO POZNAS PRESNE TAKOVEJ JAKEJ JE
TAKZE SI DEJ STOPEX ASPON 10 TABLETEK MUZES SE SLOZIT JESTE S 2 KAMARADAMA SKOCITE SI ZA MISTNIM DEALEREM V NEJBLIZSI LEKARNE REKNETE SI O JEDEN STOPEX A SHOW ZACINA AHOJ

DXM - 630mg

(ziff, 11. 6. 2017 18:21)

Jo. Poblil jsem se. 630mg (21 tablet) je můj rekord, víc snad ani dávat nechci.

Heil

(Dex, 31. 5. 2017 20:27)

Ahoj děcka. Můj rekord je zatím 10 tablet. Velmi prapodivná droga, ale je opravdu zajímavé se na sebe dívat do zrcadla, nebo se ze zrcadla dívat na sebe.

paracetamol NE

(mmm, 30. 5. 2017 18:29)

nastesti ne, do jakyhokoli vyhledavace si zadej paralen + jatra , paracetamol + jatra apod. vyjede ti tuna clanku

Re: paracetamol NE

(Feťáček, 30. 5. 2017 23:43)

Díky za info

paracetamol NE

(mmm, 30. 5. 2017 17:28)

Ani jeden. Paracetamol nic nedela a znicis si jatra. Beze srandy cokoli s paracetamolem (Paralen atd.) ti ve vetsich davkach znici jatra.

Re: paracetamol NE

(Feťáček, 30. 5. 2017 18:04)

Je to z vlastní zkušenosti?

paracetamol NE

(mmm, 30. 5. 2017 17:28)

Ani jeden. Paracetamol nic nedela a znicis si jatra. Beze srandy cokoli s paracetamolem (Paralen atd.) ti ve vetsich davkach znici jatra.

Paracetamol

(Feťáček, 29. 5. 2017 13:02)

Ahoj zdravím všechny. Jsem velmi zkušený co se stopexu týče ovšem jak všichni víme není zrovna nejlevnější.. Chtěl bych se vás zeptat jestli máte někdo zkušenosti s paracetamolem a kolik bych si ho měl brát abych vyrovnal účinky stopexu pokud jsem zvyklý na 15-25 tabletek za den?

Pocit?

(Snílek, 25. 4. 2017 21:44)

Ahojte :)
Mám dotaz lidi co DXM berou pravidelně a mají zkušenost i s jinými drogami. Popisujete zde pocit ''jako v ráji''. Cítíte se šťastně, máte euforii, svět je krásný a co mě zaujalo nejvíce, máte obrovskou svobodu myšlenek. Napadají vás věci, které by vás nenapadli, vše vidíte jinak a máte na to jiný názor, dokážete myslet na cokoliv a do hloubky se v této myšlence ponořit. Říkáte, že je to pocit uvědomění a pomůže vám to otevřít duši. Jak lze tento stav porovnat s marihuanou? Jde to, nebo je to úplně něco jiného?

Re: Pocit?

(Ask, 9. 5. 2017 3:52)

Nejde to porovnat s marihuanou, tohle je neco daleko lepsiho.

Re: Pocit?

(hah, 27. 5. 2017 15:59)

Tak to bude spis jak ecko ne?

Bshs

(Dd, 21. 5. 2017 21:52)

Ja si dala 3 prášky a bylo teda horko a mega svitilo slunce a zrovna jsme šli bohnicemi a ja sem si myslela že su jack sparrow a dokonce jsemi tak, i chodila malem si me tam nechali

Re: Bshs

(Aha, 23. 5. 2017 17:25)

Možná si tě tam opravdu měli nechat. 3 prášky ti nic neudělají ty děcko. ;)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »